DJI RS 3, DJI RS 3 Mini ve DJI RS Pro, siyah bir arka plana karşı DSLR ve aynasız kameralarla birlikte dizildi.

resim: DJI

bu DJI Osmo Mobil serisi bağlı kalmaktan mutlu olanlar için popüler bir kamera sabitleyici serisi olmuştur. akıllı telefon ile çekim yapmanın basitliği, DJI’ın Ronin serisi ise DSLR ve daha büyük lenslerle çekim yapmayı tercih edenler için ciddi bir basamak görevi görüyor. Yeni DJI RS 3 Mini, mevcut nesil DJI RS 3 ve DJI RS 3 Pro’nun daha küçük bir versiyonudur. daha hafif aynasız fotoğraf makineleri için özel olarak tasarlanmıştır, ancak geliştirilmiş bir gövdeye sahiptir dengeleyicinin kendisini daha hafif yapan, fazla.

Hollywood’un hâlâ bel bağladığı ağır dijital sinema kameraları, 10.000 doların epey altında fiyat etiketlerine sahip giyilebilir Steadicam teçhizatları veya bundan çok daha pahalıya mal olan vinçleri olan arabalar gibi daha yetenekli dengeleyici çözümler gerektirse de, video yetenekleri DSLR’ler ve aynasız kameralar daha küçük bütçelerle çekim yapanlar için etkileyici sonuçlar sağladı. DJI’nin RS 3’ü, 500$’dan daha düşük bir fiyata, ağır bir DSLR’ı, bir yakınlaştırma lensi takılıyken bile, hareket halindeyken pürüzsüz ve sabit tutabilir ve yükseltilmiş 800$’lık DJI RS 3 Pro, sabitleyicinin yükünü önemli ölçüde artırır.

Kameradaki önizleme ekranına bakarken DJI RS 3 Mini sabitleyicinin tutamacını iki eliyle tutan bir kullanıcı.

resim: DJI

DJI RS 3 Mini, DJI RS 3 ile 6,6 pound ve Pro ile 10 pound ile karşılaştırıldığında 4,4 pound’a kadar ağırlık kapasitesiyle işleri diğer yöne taşıyor. DJI, bunun 24-70 mm F2.8 GM lens takılı Sony A7S3 veya önden sarkan RF24-70mm F2.8 STM lensli Canon EOS R5 için yeterli kapasite olduğunu iddia ediyor. A desteklenen teçhizatın tam listesi DJI’nin web sitesinde mevcuttur ve DJI ayrıca RS 3 Mini’nin bu kamera ve lens kombinasyonlarını, zoom lensleri tamamen uzatılmış olsa bile, ortada yeniden dengeleme gerektirmeden tek çekimlik zoom çekimlerine izin verecek kadar güçlü olduğunu vaat ediyor.

DJI RS 3 Mini sabitleyici üzerine dikey, portre modu yönünde monte edilmiş bir kamera.

resim: DJI

Dikey çekim konfigürasyonunda, RS 3 Mini sadece 1,7 pound ağırlığındadır ve bu onu hem RS 3 hem de RS 3 Pro’dan ve aynı zamanda aynasız selefi DJI RSC 2’den çok daha hafif yapar. 2,68 pound. Ancak sabitleyicinin ağırlığı, hızlı açılan kamera montaj plakaları, dolgu ışıkları ve mikrofonlar dahil olmak üzere kullanılan aksesuarlara göre değişir. Başka bir deyişle, hafif tasarım için buradaysanız, aksesuarlara dikkat edin.

DJI RS 3 Mini sabitleyici, sabitleme mekanizmasının üzerinde bir kulp ile 'evrak çantası' tarzında tutuluyor.

resim: DJI

RS 3 Mini ayrıca menüde daha kolay gezinme ve ayar değişiklikleri için daha büyük 1,4 inç tam renkli dokunmatik ekrana sahip (RSC 2 yalnızca 1 inçlik bir ekran sunuyordu) ve DJI’nin RS 3 için geliştirdiği aynı “3. nesil stabilizasyon algoritmasından” yararlanıyor ve RS 3 Pro. Ayrıca, bu işlevselliğe izin veren modern aynasız kameralar için Bluetooth üzerinden kablosuz deklanşör kontrolünü de destekler, böylece kameramanlar her zaman dengeli kameradan uzak durabilir. Kullanıcılar, belirli dijital lenslere sahip Sony kameralarla çekim yaparken, RS 3 M’nin önündeki bir kadranı kullanarak yakınlaştırmayı uzaktan bile kontrol edebilir.ini.

Esas olarak, daha hafif ve daha küçük aynasız kameraların rahatlığına geçiş yapanlar için DJI’nin daha büyük Ronin Series 3 sabitleyicilerine daha hafif ve daha taşınabilir bir alternatif olacak şekilde tasarlanmıştır. ve kitleriyle seyahat etmeyi kolay tutmak istiyorlar. Hemde çok daha ucuz 369 dolarve bir bugün DJI’ın çevrimiçi mağazasından satın alınabilir.genel-7