Square Enix, yeni bir Forspoken sinematik fragmanı yayınladı. Bu fragman, şimdiye kadar gördüğümüz diğer fragmanlardan daha kısa, bu yüzden pek bir şey göstermiyor.

Fragmanda, ana karakter Frey’in hem gerçek hayattaki New York’ta hem de Athia’nın fantastik dünyasında bir şeylerden kaçtığını görüyoruz. Köşeye sıkışıp karşı koymaya karar vermeden önce, her iki dünyada da koşan Frey arasındaki sinematik geçişler. Müzik seçimi söz konusu olduğunda Forspoken şimdiye kadar piyasaya sürülen RPG’lerden oldukça farklı ve arka planda çalan Bishop Briggs’in “Revolution” adlı bu sinematik fragmanında da durum kesinlikle böyle.

2023’te piyasaya sürülen ilk büyük PlayStation oyunlarından biri olan Forspoken’ın doldurulması gereken oldukça büyük yerleri var. Oyun, Kasım ayında inanılmaz derecede başarılı bir God of War Ragnarok sürümünün ardından piyasaya sürülecek. PS5’i satın almanın her zamankinden daha kolay olmasıyla birlikte, bu yeni oyuncu akını Forspoken’ı beklenenden çok daha geniş bir kitleye ulaştırabilir.

Şu anda PS5 sahipleri, Forspoken’ın bir demosunu Online mağaza. Pek bir şey yapamazsınız, ancak oyunu çıkar çıkmaz denemek için heyecanlıysanız, oyunun benzersiz sihir tabanlı dövüş sistemine ve hızlı hareketine alışabilirsiniz.

Forspoken, 24 Ocak’ta piyasaya sürülecek. PC ve PS5’te lansman sırasında satışa sunulacak ve konsol münhasırlık anlaşması 23 Ocak 2025’te sona erecek.oyun-6