TikTok CEO’su Shou Zi Chew, Eski Kıta’dan liderlerle görüşmek üzere bu hafta Avrupa’dayken, Giderek daha fazla insan, Çin devinin Avrupa Birliği tarafından çok daha katı bir şekilde düzenlenmesi için çağrıda bulunuyor..

TikTok, ABD’de ulusal güvenliğe yönelik bir tehdit olarak görülüyor

Gençler arasında olmazsa olmaz bir uygulamadır ve popülaritesi 2018’de yurt dışı pazarlara geldiğinden beri istikrarlı bir şekilde artmaktadır. TikTok, Batı’yı derinden endişelendiriyorve daha özel olarak, sosyal ağı bir sosyal ağ olarak gören Amerika Birleşik Devletleri ulusal güvenlikleri için bir tehdit.

aynı kategoride

Yüksek Mahkeme, WhatsApp’ın İsrailli NSO Grubuna karşı yasal işlem başlatmasına izin verdi

ülkeTikTok’un Pekin tarafından Amerikalı kullanıcıları gözetlemek için kullanıldığını komünizm propagandası yapmakta tereddüt etmemiştir. tüm devlet cihazlarında yasakla. Platform şu anda Amerikalıların kişisel verileriyle ilgili olarak Washington ile bir anlaşmaya varmak için yoğun bir şekilde çalışıyor; başarısız olursa, TikTok Atlantik genelinde yasaklanabilir.

Bu suçlamalar kendisine yöneltildiğinden, yani 2020’de TikTok aynı savunma hattını sürdürdü. Orta İmparatorluk hükümeti ile temas halinde olmadığını iddia ediyor.

AB uyanıyor

Avrupa’da liderler Çinli şirkete karşı çok daha az cephelidir. Kişisel verilerin yönetimiyle ilgili birkaç soruşturmaya konu olmuşsa, muamelesi Meta veya Google gibi Amerikan devlerininkinden farklı değildir.. Bununla birlikte, bu hareket tarzı, özellikle aşağıdaki bilgilere göre değişebilir. TikTok, IP adreslerini kullanarak gazetecileri gözetledi.

Alman Moritz Körner gibi bazı Avrupa Parlamentosu Üyeleri, TikTok’u kontrol etmek için Eski Kıta’dan daha fazla gösteriş talep ediyor. ” Avrupa uyanmalı “, beyan etti. Emmanuel Macron, uygulamayı eleştirmekten çekinmemiş, ” yalandan masum “. Alman federal sisteminin 16’sından biri olan Hamburg veri koruma dairesi kendi payına şunları açıkladı: TikTok’u resmi telefonlarda kısıtlamak iyi bir fikir olabilir.

Mevcut kaynaklardan bildiklerimize dayanarak, diğerlerinin yanı sıra ABD hükümetinin endişelerini paylaşıyoruz ve bu nedenle AB hükümet kurumlarının TikTok’u kullanmaktan kaçınmasını memnuniyetle karşılıyoruz. ” sözcülerinden biri, alıntı yaptı Politika.

TikTok CEO’su ortalığı sakinleştirmek istiyor

Amerikan teknoloji devleri gibi TikTok da yakında bu yıl yürürlüğe girmesi gereken yeni Avrupa yasalarına, Dijital Piyasalar Yasasına ve Dijital Hizmetler Yasasına uymak zorunda kalacak. Ayrıca, ben10 Ocak’ta Brüksel’de düzenlenen Shou Zi Chew’in Avrupa Komisyonu Üyesi Margrethe Vestager ile görüşmesi, TikTok için bu iki metinden doğacak yükümlülüklere odaklandı.. Avrupa Komisyonu’nun İç Pazardan Sorumlu Üyesi Thierry Breton da Chew’i ” tüm kurallara uyun AB’nin

Soruşturmalara ve yasal metinlere rağmen, bazı Amerikalılar Avrupalı ​​müttefiklerinden daha fazla çaba istiyor. ” Brüksel’in tüketicileri koruyacak hızlı adımlar atması önemlidir. dedi Federal İletişim Komisyonu (FCC) üyesi Brendan Carr.

Bu yıl da bu farklı çağrıların duyulması muhtemeldir. Blok içinde Çinli dev hakkında yürütülen iki soruşturmanın gerçekten de 2023’te tamamlanması gerekiyor; sonuçları hala bilinmiyorsa, TikTok’un platformun 250 milyon kullanıcıya sahip olduğu Avrupa’daki faaliyetleri üzerinde doğrudan bir etkisi olabilir.genel-16