Uluslararası versiyonları Galaxy A71 5G, geçen Aralık ayında en son Android 13 işletim sistemini aldı, ancak şimdi bir rapor SamMobile güncellemenin nihayet ABD’deki operatör kilitli birimler de dahil olmak üzere telefonlara yayıldığının sinyallerini veriyor.

2020 sanki bir ömür geçmiş gibi ama buna rağmen Samsung Galaxy A71 hala güçlü duruyor. Güncelleme, üretici yazılımı A716USQU7FVL3 sürümü altında gelir ve geçen Kasım ayındaki en son güvenlik düzeltme ekini içerir. Ayrıca tazelenmiş getiriyor Daha akıcı ve daha özelleştirilebilir bir kullanıcı deneyimi için Samsung One UI 5.

Spring ve T-Mobile kullanıcıları güncellemeyi aldıklarını zaten bildirdiler, ancak hafta sonuna kadar daha geniş bir sürümün yayınlanması bekleniyor. Önceden kontrol etmek ve bildirimi kaçırmadığınızdan emin olmak isterseniz, işte adımlarla ilgili hızlı bir hatırlatma:

  1. Ayarlar Uygulamasını açın
  2. Sonlara doğru Yazılım Güncelleme bölümüne gidin
  3. Bekleyen güncellemeleri kontrol edin ve varsa yükleyin

Yine de henüz bir şey görmezseniz üzülmeyin. O bildirim her an gelebilir. Beklerken yükseltme aramaya başlamanın zamanı gelmiş olabilir çünkü 2023, A71 5G için yazılım desteğinin son yılı olacak.

2020’de, Galaxy A71 ilk piyasaya sürüldüğünde Android 10 kullanıyordu. 2021’de ve geçen yıl Android 11’e güncellendi Samsung’un üç büyük yazılım güncellemesi vaadini yerine getiren Android 12’ye sahip. Ancak merak etmeyin, gelecekteki Galaxy akıllı telefonunuz bunun yerine 4 tane alacak, bu nedenle bir sonraki günlük sürücünüzü seçerken dört gözle bekleyebilirsiniz. Bu yıl, abartılı telefonların piyasaya sürüldüğünü görecek. Galaxy S23 ve Galaxy Fold 5, yani yükseltme için bir zaman varsa, bu zaman, kuyu… yakında, ama yine de yıl sonuna kadar.telefon-1