Son zamanlarda Sony ve Manchester City duyuru ortak bir meta veri deposunun konuşlandırılması. Şimdi göstermek zorunda kalacaklar böyle bir sanal alanın ilgisizaten var olan oyunlara ek olarak.

Sony ve Manchester City’nin meta veri deposu

Sony, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023’ten yararlandı. yeni sanal deneyimine kısa bir genel bakış Manchester City Futbol Kulübü ile ortaklaşa geliştirildi. Ancak gözlemciler, Sony tarafından açıklanan metaverse’nin olağan standartlara uymuyor Japon şirketinden kalite. Konsepti sunan bir video alıntısında, stadyumda koşan avatarları görüyoruz. Sony’de yeni ürün tanıtımı başkanı Nami Iwamoto’ya göre, metaverse “ oyuncuların yeni ifadelerin keyfini çıkarmasına ve yeni yollarla iletişim kurmasına izin verecek “.

aynı kategoride

IBM, ABD’de bir yıl içinde açılan patent sayısında artık lider değil

Japon şirket, belirli görüntülerin nasıl çekildiğini de ortaya çıkardı. Manchester City oyuncu verileri sayesinde meta veri deposunda dijital olarak yeniden oluşturmak için 7 sensör kullanıyor. Örneğin Sony, gerçek dünyada bir topla hokkabazlık yapan bir oyuncuyu kaydederek, teknolojilerinin onu metaverse’te nasıl kopyalayabildiğini gösteriyor. Sony ve Manchester City arasındaki bu ortaklık ilk olarak Kasım 2021’de duyurulmuştu. hala kesin bir tarih yok Bu sanal alanın resmi olarak yayınlanması ve uygulamanın kullanıma sunulacağı ülkeler ” hala inceleniyor “.

Yine de Sony, bu metaverse’nin oyuncular için oyunlarından daha ilginç olacağını açıklamak zorunda kalacak. Bir basın açıklamasında Sony, katılımcıların “ akıllı telefonlarından avatarlar oluşturun “. Las Vegas’taki CES katılımcıları yine de Sony standında sanal Etihad Stadyumu’nu ziyaret edebildiler. Bu metaverse’nin nasıl olduğunu anlamak zor spor hayranları için daha iyi bir deneyim sağlayabilir. Bu, Sony’nin meta veri evrenine ilk kez ilgi göstermesi değil.

18 Mayıs 2022’de düzenlenen stratejik bir toplantıda Sony’nin büyük patronu Kenichiro Yoshida, markanın geleceği için metaverse’nin öneminin altını çizdi. Ona göre bu bir yeni büyüme alanı “. Hatta öyle sanıyor şirketin birinci önceliği, eğlence etrafında bir metaverse oluşturmaktır “. Sony, bu alandaki deneyimi göz önüne alındığında bunu başarmak için iyi yerleştirilmiş görünüyor. Japon şirketi geçen yıl Destiny’i satın aldı ve Epic Games’e 1 milyar dolar yatırım yaptı.genel-16