Avatar: The Way of Water'da Sam Worthington, Cliff Curtis ve Kate Winslet.

resim: disney

2023’e sadece bir hafta kaldık, ama Avatar: Suyun Yolu Aralık 2022 ortasındaki çıkışından bu yana gişeye hakim olmaya devam etti. temelde sahip olmak zemini sildi ay boyunca sinemalarda başka herhangi bir yarışmayla (ve hatta yılın önceki büyük ezici gücüyle) Top Gun Maverick)2 milyar dolara ulaşması an meselesi. Ve bu, James Cameron’ın bilim kurgu serisine yönelik büyük tutkularının tam anlamıyla gerçekleşeceği anlamına geliyor.

Cameron bu haftaki programa konuk oldu. Chris Wallace ile Kim Konuşuyor? HBO Max’te ve “iyi olacağız” dedi Su Yolu 2 milyar dolarlık kritere hemen hemen ulaşmaya hazır görünüyor ve yapmaya hazır Avatar 4 ve Avatar 5 gerçekliğe “Görünüşe göre bundan kurtulamayacağım, diğer devam filmlerini yapmak zorunda kalacağım,” dedi Cameron, açıkça işeyerek. Yakın gelecekte Disney ile bir görüşme beklediğini de sözlerine ekledi. Avatar 3. “Önümüzdeki altı veya yedi yıl içinde ne yapacağımı biliyorum.”

Her ikisi de Avatar 4 ve Avatar 5 yazıldı, diye devam etti Cameron ve üçüncü filmde olduğu gibi, bazı Avatar 4’ler Filmler arasında genç oyuncuların gözle görülür şekilde yaşlanmasını önlemek için çekimler çoktan çekildi. Bir dereceye kadar, ileriye dönük planlaması mantıklı: Avatar 3 Aralık 2024’ün sonunda gösterime girecek ve henüz adı belli olmayan dördüncü ve beşinci filmlerin bir süre önce sırasıyla 2026 ve 2028’de Aralık sonunda gösterime girmesi planlandı. Ve bunu gösteren gişe rakamlarıyla birlikte, Cameron’ın oyunun önüne geçme kararı kesinlikle işe yaradı. “Bu noktada bir franchise başlattık. Artık birden fazla filmde oynanabilecek bir destan başlattık.”

Son zamanlarda, planlarını da söyledi. Avatar 3 dahil etmek olurdu Kül İnsanlar (cidden), serinin Pandora’nın volkanik bölgesinde yaşayan ilk Na’vi kötü adamları. Dizinin görünen planı, dört elementin içinden geçmektir – bilirsiniz, su, toprak, ateş, hava, uzun zaman önce dört ulusun uyum içinde yaşadığı zamandan beri. Yapımcı Jon Landau da hakkında konuştu kullanarak Avatar 5 seriyi Dünya’ya götürmek için bir neden olarak Sully klanı ve özellikle Zoe Saladana’nın Neytiri’si gezegenin gidişatını görebilir. Gerçekten bir şeyler ters gitmedikçe ve Cameron bulamazsa başka bir yönetmen Sonunda sopayı devretmek için, franchise devam edecek gibi görünüyor.

[üzerinden[viaHollywood Muhabiri]


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7