Alexa’nın bir şirketi var. Bu hafta CES’te Disney’in yeni ses asistanıyla tanıştım ve oldukça sevimli. İsminde “Disney’in Sihirli Arkadaşı,” bedensiz ses peri tozundan doğar ve Amazon’un Echo akıllı hoparlörleri ve ekranlarında yaşar. Amacı, yaygın sesli asistan işlerinde (zamanlayıcılar, alarmlar, hava durumu) size yardımcı olmak için Disney, Pixar ve Star Wars favorileri dahil olmak üzere çeşitli karakterleri çağırmak ve ayrıca hikayeler, oyunlar ve Disney’in diğer serpintileriyle eğlendirmektir. büyü.

Asistanı “Hey Disney!” — işte bu hafta CES’te yaptığım hızlı bir demo:

Entegrasyonla ilgili güzel bir şey, sorgunuzu hangi karakterin yanıtlayacağını asla bilemeyeceğinizdir – bu, Dory’den olabilir. Kayıp Balık Nemo veya Olaf’tan Dondurulmuş bir an, ardından Mater Arabalar veya Hayvandan Kuklalar sonraki.

Şu anda, “Hey Disney!” Disney’in otellerinde aşamalı olarak kullanıma sunulmasının bir parçası olarak Disney’in Polynesian Village Resort’undaki sınırlı otel odalarında bulunuyor ve burada bir tür sanal kapıcı olarak da yardımcı oluyor. Ancak Magical Companion, 2023’te Alexa Skills mağazası aracılığıyla evinize de geliyor. Fiyatlandırma açıklanmadı, ancak Amazon Kids Plus aboneliğine ücretsiz olarak dahil edilecek.genel-2