Görev Çağrısı: Savaş Bölgesi 2.0 selefinden çok farklı bir canavar ve birçok yönden topluluğu büyük ölçüde böldü. Bunun nedeni, bir dizi tartışmalı tasarım seçeneğidir. Ancak, birçok oyuncu bu konuda hemfikir görünüyor. Savaş bölgesi 2.0 önceki Call of Duty çok oyunculu muadilleri gibi bir Sıralamalı moda ihtiyaç duyar Kara Ops Soğuk Savaş, Öncüve yakında olacak Modern Savaş II.

Dereceli mod, Call of Duty League (CDL) ile aynı kural setini kullanır ve rekabetçi oyuna yöneliktir. Kazanç biriktirdikçe rütbeniz yükselir, ancak kaybederseniz düşer. Bu, oyunculara herhangi bir tahminde bulunmadan sıralamalarının net bir göstergesini verir.

Daha fazla içerik için can atan hayranlardan gelen gereksiz bir istek değil. Dereceli bir mod – düzgün bir şekilde yürütülürse – oyuncuların devam eden hayal kırıklıklarının çoğunu hafifletebilir. Savaş bölgesi 2.0. Battle Royale oyunu için böyle bir modun yapılıp yapılmadığı belli olmasa da, Activision’ın eski oyuncuları meşgul ederken yeni gelenleri korumanın bir yolu olarak düşünmek isteyebileceği bir şey.

SBMM’nin dezavantajları

Dereceli oyunun nasıl işleyebileceğine dalmadan önce, mevcut eşleştirme sisteminin nasıl çalıştığını veya en azından nasıl çalıştığını açıklamak önemlidir. hissediyor çalışıyor gibi. Beceri tabanlı çöpçatanlık (SBMM), sizi benzer becerilere sahip oyuncularla eşleştirerek oyun alanını eşitlemeyi amaçlar. Her maçta bir adalet unsuru eklerken, yeni gelenleri deneyimli profesyonellerden korumak için var.

Bu sistemdeki sorun, şu anda her oyuncuyu belirli bir beceri grubunda sınıflandırmak için hangi ölçütlerin kullanıldığının net olmamasıdır. Oyun çoğu oyuncunun “eşit” olduğunu kabul etse bile, bir maç yine de adaletsiz hissettirebilir. Kendinizi, aynı maç içinde oldukça yetenekli rakiplerle karşı karşıya gelirken (ki bu sık sık oluyor gibi görünüyor) takımınızdaki ortalamanın altındaki oyuncularla rastgele eşleşirken bulabilirsiniz.

Düşük vasıflı oyuncular bu anlamda neredeyse her zaman korunurken, kıdemli oyuncular genellikle rekabet etmek için bile muazzam miktarda konsantrasyon ve çaba gerektiren maçlara atılır ki bu her zaman eğlenceli değildir. Oyunun varsayılan olarak yavaş ilerlediği ve lobilerin tipik olarak ne kadar zor olduğu göz önüne alındığında, oyuncuların hareket etmesi engellenir ve ilerleme hızı daha da yavaşlayarak durur.

tam durak, Warzone 2.0’lar mevcut çöpçatanlık sistemi, ortalamanın üzerindeki oyuncular için eğlenceli değil. Çok yetenekli oyunculara karşı lobilere atılmak, neredeyse hiçbir değişiklik olmaksızın her maçın gergin ve kaygı uyandırıcı olmasına neden olur. Güvenecek kimseniz olmadığı için Solos oynarken daha da kötü. Elbette, arkadaşlarınızla birlikte İkili, Üçlü veya Dörtlü modlarda son derece çekişmeli maçlarda oynamak eğlenceli olabilir, ancak tek başınızaysanız dezavantajlı durumdasınız.

SBMM mantıklı olsa da, yürütülme şekli Savaş bölgesi 2.0 katı ve beklediğiniz kadar iyi çalışmıyor gibi görünüyor – en azından bazı oyuncular için eğlenceli olmayacak kadar. Sıralanmamış bir seçeneğin yanı sıra Sıralamalı bir modun tanıtılması, hem süper rekabetçi hem de gündelik oyuna izin vererek her iki dünyanın da en iyisini sunabilir.

Eğlenmeme izin ver!

Dereceli bir mod, oyunculara eşit derecede yetenekli diğer düşmanlara karşı ter dökme fırsatı verebilirken, sıradan veya derecesiz bir mod, beceri seviyenize bağlı olarak daha çeşitli, daha az stresli maçlara izin verebilir. Oyunun teorik olarak herhangi bir belirli oyuncu türünü araması gerekmeyeceğinden, rahat bir mod da bekleme sürelerini önemli ölçüde azaltabilir.

İdeal olarak, SBMM rahat modda tamamen kaldırılır ve daha geniş bir maç türü sunar. Bir oyun, birçok yeni gelenle eşleşebilir, bir sonraki biraz daha zor olabilir, ondan sonraki ise ikisinin karışımı olabilir.

Warzone 2.0'da siperin arkasına çömelmiş oyuncu.

Öte yandan dereceli, oyunculara daha adil bir meydan okuma sunmak için çok daha sıkı SBMM’ye sahip olabilir. Çok oyunculu oyunlarda sıralama sistemlerinin güzel yanı, bir oyuncunun sıralaması, beceri tavanına ulaştıkça doğal olarak düşecek ve onları benzer becerilere sahip oyuncuların bulunduğu lobilere geri yerleştirecektir. Mevcut SBMM sistemiyle, birkaç kayıptan sonra bile, lobiler hala aynı kalıyor gibi görünüyor ki bu sinir bozucu.

SBMM etkinleştirilmeden sıralanmamış bir modun uygulanması, özellikle yeni gelenler için göz korkutucu görünebilir. Ancak verilere bakıldığında, herhangi bir lobinin ortalama öldürme/öldürme oranı (KD) aslında beklediğinizden daha düşük. Zor istatistikler olmasa da Savaş bölgesi 2.0 Hala çok yeni olduğu için, orijinaline göre ortalama bir eşleşmenin nasıl görünebileceğini değerlendirebiliriz. Savaş alanı.

KD’lerin WZ’de nasıl göründüğünü görmek çılgınca

En yaygın KD’lerin 0,6-0,9 aralığında olduğunu görebilirsiniz.

kaldera/yeniden doğuş
Ortalama KD: 0,92/0,96
GDPR KPG’si: 1.91/2.61
ORTALAMA %W: %1,88/%7,42@WZRanked bazı verilerin çekilmesine yardımcı oldu pic.twitter.com/DuX1gNEpAN

— James – JGOD (@JGODYT) 16 Mayıs 2022

YouTuber JGOD (ile birlikte WZ Dereceli) orijinaldeki ortalama KD’nin bir listesini derledi Savaş alanıMayıs 2022 itibarıyla 0,6 ile 0,9 arasında yer alıyor. Yani, gündelik bir mod uygulandıysa Savaş bölgesi 2.0, pano genelinde benzer bir ortalama KD beklemelisiniz. Bu, birçok yeni gelenin SBMM olmadan da lobilerde rekabet edebileceği anlamına gelir.

Sıradan bir mod, belirli oyunculara daha fazla meydan okuma verirken, uzmanların işini kolaylaştırmasına izin verir. Ve bir oyuncu lobinin çok zor ya da çok kolay olduğunu düşünürse, her zaman başvurabileceği Sıralamalı kipe sahip olur ve bu da onları daha adil bir maça sokar. Sıradan bir mod ayrıca oyuncuların silah türlerini denemelerine, XP ve eklentiler kazanmalarına ve bunları rekabetçi Sıralamalı modda uygulamadan önce stratejiler uygulamalarına izin verebilir.

durumu göz önüne alındığında Savaş bölgesi 2.0 şimdi, Dereceli modun yakında herhangi bir zamanda gelmesi pek olası değil – eğer gelirse. Görünüşe göre basit mekanikler bile, zırh plakaları uygularken koşabilmek gibi çok talep edilenler bile yol kenarına düşüyor. Activision servetini tersine çevirecek olsa da, bunun gibi cesur eklemeler ne olabilir? Savaş bölgesi 2.0 rekabetçi kalması gerekiyor.
genel-19