Earl Boen, en çok suç psikoloğu Peter Silberman rolüyle tanınan meşgul karakter oyuncusu. Terminatör Film franchise’ı, Perşembe günü Hawaii’de öldü, kızı söyledi Hollywood Muhabiri. 81 yaşındaydı.

Ruby Harbin, babasına Kasım ayında 4. Aşama akciğer kanseri teşhisi konulduğunu ve uykusunda sessizce öldüğünü söyledi.

8 Ağustos 1941’de doğan Boen, kariyeri boyunca onlarca kredi topladı. 1984’te James Cameron’ın yönettiği Dr. Silberman rolüyle en dikkat çekici rolünü üstlendi. TerminatörArnold Schwarzenegger ve Michael Biehn’in oynadığı. Rolünü tekrarladı Terminatör 2: Kıyamet Günü (1991) ve Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi (2003).

İlk filmde unutulmaz bir sahne Terminatör karakterin, psikoloğun paranoid sanrılardan muzdarip olduğuna inandığı, gelecekten gelen bir özgürlük savaşçısı olan Biehn’den Kyle Reese’i sorguladığını gördü. Yaklaşık 40 yıl sonra Biehn, olay yerinde Boen ile birlikte çalıştığı zamanı sevgiyle hatırladı.

Biehn, “Harika bir aktördü ve etrafta olmak her zaman eğlenceliydi” dedi. THRCameron’ın “Earl’ı özel olduğu için seçtiğini” de sözlerine ekledi.

Boen’in diğer filmleri şunları içerir: Yıldızların Ötesinde Savaş, İki Beyinli Adam, Yabancı Ulus, Çıplak Silah 33 1/3: Nihai Hakaret, Sioux Şehri, Refakatçi, Olmak ya da olmamak, Adam gibi yürü ve Prens.

Televizyona gelince, şu tür programlarda yer aldı: Altın Kızlar, Patron kim?, annemin ailesi, Kanun ve Harry McGraw, Webster, Mat kilit, Korkuluk ve Bayan King ve Boy Dünyayla Buluşuyor.

2003 yılında sinema oyunculuğundan emekli olduktan sonra radyo, animasyon dizi ve video oyunlarında seslendirme sanatçısı olarak çalışmaya devam etti. Bu arenadaki kredilerinden bazıları arasında Bay Bleakman da var. Büyük Kırmızı Köpek CliffordKıdemli Kıdemli Kıdemli Kim MümkünLeChuck içinde Maymun Adası Masalları video oyunları ve bazılarında anlatıcı World of Warcraft video oyunları.

Hayatta kalanlar arasında kızına ek olarak ikinci eşi Cathy ve torunları Kimmy ve Kimo da var. İlk karısı Carole 2001’de öldü.

Aaron Couch bu rapora katkıda bulunmuştur.sinema-2