Tayvan, geliştirmeye yardımcı olacak bir tedarikçi arıyor alçak Dünya yörüngesindeki bir takımyıldız (OTB), Starlink’in sunduğu gibi. Ülke şu anda bu proje için fon toplamak amacıyla birkaç yatırımcı ile görüşmeler yapıyor. Ada, gelecekteki bu girişimde ilkeli bir hisseyi elinde tutmak istediğini belirtti.

Model olarak Elon Musk’ın Starlink’i

Tayvan yarım yüzyıldır adayı kendi topraklarının bir parçası olarak gören Çin’in olası bir işgalinden korkuyor. 2022 yazında iki taraf arasındaki gerilim ciddi şekilde arttıABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Taipei ziyareti vesilesiyle. Tayvan, Pekin’in olası bir saldırganlığını savuşturmak için seçenekleri üzerine düşünme yollarını çoğaltmak zorunda kaldı.

aynı kategoride

Japonya, Çin’e yaptığı yarı iletken ihracatını da kısıtlayacak

Ukrayna’daki savaş, ada yetkilileri tarafından yakından inceleniyor. Kırılgan olarak algılanan ve Rus gücüne tutunmaya varan bu ülkede bir ilham kaynağı görüyorlar. SpaceX’in uydu İnternet servis sağlayıcısı Starlink’in ordu içindeki iletişimi sürdürmek için kullanılması, yetkililerin özellikle ilgisini çekmiş görünüyor. Çin ile bir çatışma durumunda Tayvan için en büyük tehlikelerden biri tam olarak izolasyondur. Bu çatışma sırasında Starlink’in başarısıyla karşı karşıya kalan, Tayvan da benzer uydulardan oluşan bir ağ satın almak istiyor.

Tayvan hükümeti tarafından başlatılan projenin başlangıcı

Şu anda ada bu projeyi somutlaştırmaktan çok uzak. Tayvan’ın dijital bakanı belirtti hala gerekli olacağını birkaç sene ” Böylece sistem işlevsel. Hatta bazı endüstri uzmanları, Tayvan’ın başarı beklentileri konusunda oldukça şüpheciydi. Amerikan danışmanlık ve araştırma şirketi Gartner’ın başkan yardımcısı Bill Ray, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Finansal Zamanlar o ” şimdilik sadece bir oyuncu (SpaceX) ve pazara giren çok sayıda rakip var, bunların çoğu zaten finansal zorluk içinde. “.

Bu özerk takımyıldızın konuşlandırılmasında olası bir ilerleme beklenirken, Taipei elbette bu alanda şampiyon. Dijital İşlerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Ning Yeh, yankılarElon Musk’ın Starlink ağına erişmek için başvuru dosyamızı az önce başlattık “.genel-16