Yaklaşan Google I/O geliştirici konferansının her zamanki gibi Mayıs başında gerçekleşmesi bekleniyor. Android’in ilk günlerinde, konferansa katılanlar ücretsiz bir cihaz alacaktı. Örneğin, 2010 yılında Google, konferansa bilet satın alanlara ücretsiz Motorola DROID ve Nexus One cep telefonları gönderdi. Bugünlerde Google, etkinliği yeni çıkacak ürünleri dağıtmak yerine tanıtmak için kullanmaya daha yatkın.

Pixel Fold’un bu Mayıs ayındaki Google I/O sırasında tanıtılmasını beklemeyin

Geçen sene, Google, ekosistemini genişletirken Pixel 7 serisi, Pixel Watch ve Pixel Tablet’in görüntülerini ortaya çıkarmak için etkinliği kullandı. Bu yıl, Google’ın orta sınıf Pixel 7a ve Pixel Fold’u piyasaya sürmek için geliştirici konferansını kullanacağını düşündük; ikincisi, Google’ın ilk katlanabilir telefonu olacaktır. Ama göre Elek (üzerinden Android Başlıkları), Pixel Fold, Mayıs ayında gün ışığını karşılamak için zamanında hazır olmayacak.

Rapor, Pixel Fold’un I/O için zamanında hazır olamamasını, Google’ın her ikisi de Samsung’tan alınan katlanabilir panelin iki panelinde yaşadığı gecikmelerden sorumlu tutuyor. Dış “kapak ekranı” 5,78 inçlik bir panelken iç ekran 7,57 inçlik bir ekrandır. Size daha önce söylediğimiz gibi, The Elec şunu belirtiyor: Samsung Display, iki ekranı Temmuz veya Ağustos ayına kadar seri üretmeyecek ve bu da cihazın Mayıs ayında piyasaya sürüleceğini açık bir şekilde dışlıyor.
Pixel 7 serisinden bahsetmişken, Size Pixel Fold’dan gösterdiğimiz görüntüler, cihazın Pixel 7 Pro’dakine benzer bir arka kamera çubuğuna sahip olacağını ortaya koyuyor. Dahili tablet boyutundaki ekran, Galaxy Z Fold 4’ten ziyade Oppo Find N ve Oppo Find N2 ile daha uyumlu bir en boy oranına sahip olacak. portre yerine manzara modu.

Gecikme, Fold’un en son Tensor çipini ve Android 14’ü alması anlamına gelebilir

Pixel Fold, Pixel 7 serisini çalıştıran aynı SoC, Google Tensor 2 tarafından desteklenecek. Kesinlikle bu yıl bir akıllı telefonun kapağının altında bulunan en güçlü yonga seti olmayan Tensor 2, Pixel 7 serisinin donatılmasına izin veriyor. eski, bulanık fotoğrafları geri yükleyen ve onları net ve keskin yapan da dahil olmak üzere sunduğu AI ile ilgili özelliklerin çoğu. Bu fotoğraflar başka kameralardan ve telefonlardan olabilir.

Ve Tensor 2, Yüz Tanıma Kilidi yüz tanıma özelliğini de kullanır, ancak Google, Pixel 7 veya Pixel 7 Pro kullanılarak yapılan işlemleri doğrulamak için kullanılmasına izin vermez. Gecikme, Pixel Fold için birkaç şeyi merak etmemize neden oluyor. Olası bir Ekim sürümüyle, Android 13 yerine Android 14’ün önceden yüklendiğini görebiliriz ve Pixel Fold, Deux yerine Tensor 3 tarafından desteklenebilir. Ne de olsa, bu özelliklerin Pixel 8 serisi için olmasını beklerdik ve her ikisi de Ekim ayında yan yana açıklanabilir.

Pixel Fold, 12 GB RAM ve 128 GB depolama içermesi gereken en temel yapılandırma için Galaxy Z Fold 4’ün 1.799 $ ‘a benzer olması beklenen fiyatlandırma ile ucuz olmayacak.telefon-1