the Teknoloji hisseleri düşüyor. Bilgili teknoloji çalışanları paniğe kapılmak yerine kariyer desteği kavramından yararlanarak rekabette öne geçiyor. “Yastıklama” terimi aslen flört dünyasından gelir (“gölgelenme”, “yumuşak bırakma” ve “yörüngeye girme”ye benzer) ve artık profesyonel dünyada da yerleşmiştir. Çalışanlar, diğer seçeneklerle kendilerini yumuşatarak istihdam durumlarındaki bir değişikliğe hazırlanırlar.

Temel olarak, bu, şirkette bir işten çıkarma veya küçülme için hazırlanmak ve başka seçenekleriniz olduğundan emin olmak anlamına gelir – örneğin, beklerken ve bir ilişkinin meyve verip vermediğini görmek için bir randevuya gitmek gibi.

Peki kariyerinizi nasıl yumuşatabilirsiniz? Öncelikle sakin kalmalı ve aşağıdaki üç basit kurala uymalısınız.

1. Bilgilerinizi güncelleyin

Çevrimiçi varlığınızı güncellemek, LinkedIn profilinizde aktif olarak iş aradığınız veya Instagram’da kariyer korkuları hakkında gönderiler paylaştığınız anlamına gelmez, ancak bu, yapabildiğiniz her yerde başarılar ve başarılı projeler hakkında konuşmaya başladığınız anlamına gelir.

Bir düşünün: Yeni bir işe başvurduğunuzda, bir işe alma görevlisinin yapacağı ilk şey Google’da sizi aramaktır, bu da sosyal medya profillerinizin düşünce gıdası olduğu anlamına gelir. Sosyal profilleriniz, hedeflere ulaşmaktan çok içki içmekle ilgiliyse, onları özel yapın.

Ve LinkedIn hesabınız, mevcut işinize başladığınızdan bu yana güncellenmediyse, potansiyel işverenlerin becerilerinizi ve bir şirkete kattığınız değeri görebilmesi için profesyonel hayatınızdan başarıları veya iyi haberleri yayınlamaya başlamalısınız.

2. Meslektaşlarınızla yeniden bağlantı kurun

Şimdi, size diğer şirketlerdeki fırsatlar hakkında bilgi verebilecek veya başvurunuzda size yardımcı olabilecek eski arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla yeniden bağlantı kurma zamanı.

En kötüsü olana kadar beklememelisin, ama şimdi. Bir kahve veya sanal bir toplantı düzenleyin ve motivasyonlarınız konusunda dürüst olun. Profesyonel çevrenizi genişletmeye çalıştığınızı ve bağlılıklarına ve başarılarına her zaman hayran olduğunuzu açıklayın.

İnsanlar dürüstlüğe ve dalkavukluğa iyi yanıt verir ve daha sonra yardımınıza ihtiyacınız olursa, temel çalışma çoktan yapılmıştır.

3. Sonraki adımları araştırın

Senin için bir sonraki kariyer adımı ne olurdu? Aynı alanda mı devam etmek istiyorsunuz yoksa yeni bir şeyler mi denemek istiyorsunuz? Yan giriş, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olur mu – ama bunun kişisel mali durumunuz için ne anlama gelebileceğini de kontrol edin. Kariyerinizi değerlendirmek ve bir sonraki adımınıza karar vermek için şimdi zaman ayırmanız, hızla yeni bir iş bulmanız gerektiğinde yanlış adım atma riskinizi azaltacaktır.

Sektörü de araştırmakta fayda var. Hangi şirketler hangi seviyelerde işe alım yapıyor? Taşınmakla ilgileniyor musunuz ve yeni bir şehirde seçenekler nelerdir?

Şimdi yeni bir iş arıyorsanız, her seviyede ve her beceri seviyesinde pozisyon var. Size olasılıklar hakkında bir izlenim vermek için aşağıda üç heyecan verici pozisyon seçtik.

Kurumsal BT Global Başkanı, Raisin GmbH

Ne zaman Küresel Kurumsal BT Başkanı Raisin GmbH’de, şirketin BT ortamını iyileştirmek için şirket çapında büyük projelerin uygulanmasından sorumlusunuz. Ayrıca, yol haritasını ve birikmiş ürün listesini yöneterek hızlı geri bildirim döngüleri elde etmek için öncelikleri ve stratejik planlamayı organize etmekten de sorumlusunuz.

Küresel bir BT tesisine liderlik etme konusunda kanıtlanmış bir siciliniz var ve yazılım teslimi ve yama yönetimi konusunda deneyimin yanı sıra yazılım projeleri için teknik proje yönetimi becerilerine sahipsiniz. için başvur Küresel Kurumsal BT Başkanı veya diğer tüm noktaları keşfedin Üzüm GmbH.

Güvenlik Mühendisi – Altyapı, Ticaret Cumhuriyeti

the altyapı güvenlik mühendisi Trade Republic’in altyapısında teknik güvenlik kontrollerini belirlemek ve uygulamak için teknik deneyimini kullanır. Altyapıyı korumak için yeni güvenlik önlemleri uygularken ve mevcut olanları güncellerken bulut, kapsayıcı ve Kubernetes altyapısıyla ilgili güvenlik sorunlarını, yanlış yapılandırmaları ve güvenlik açıklarını belirleyip azaltmaktan siz sorumlusunuz. Splunk, ELK ve Datadog gibi SIEM’ler ile deneyim sahibi olmanız ve Kubernetes ve Docker ile çalışabilmeniz gerekir. olarak uygula Güvenlik Mühendisi – Altyapı veya tüm boş pozisyonları görün Ticaret Cumhuriyeti üzerinde.

People Tech Mimarı ve Entegrasyon Lideri, Zalando

the People Tech Mimarı ve Entegrasyon Lideri Zalando’da tek tip bir kullanıcı deneyimi ve çeşitli teknik çözümlerde sorunsuz işlem yönetimi sağlar. Destek ve rehberlik sağlayarak, süreç iyileştirme fırsatlarını belirleyerek ve işletme genelindeki kişiler ve kuruluşlar için yazılım ve hizmetler geliştirerek işlevler arası çalışacaksınız. Benzer bir ortamda en az sekiz yıllık ilgili deneyime sahipsiniz ve mükemmel paydaş yönetimi ve güçlü iletişim becerilerine sahipsiniz. iş başvurusu People Tech Mimarı ve Entegrasyon Lideri veya tüm boş pozisyonlara bakın Zalando üzerinde.

Şu anda NextPit iş panosunda tüm sektörlerde ve her seviyede iş sunan düzinelerce şirket var – tüm fırsatları şimdi keşfedin. Bu makale Aisling O’Toole tarafından yazılmıştır.genel-27