WhatsApp’ın Android telefonlarda sohbet aktarımını kolaylaştıracak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Anlık mesajlaşma uygulamasının, kullanıcıların sohbetleri bulut kullanmadan eski bir android telefondan daha yeni bir telefona taşımasına olanak tanıyan WhatsApp ayarları sekmesinde yeni bir seçenek üzerinde çalıştığı söyleniyor. WhatsApp şu anda sohbeti Google Drive’da yedekleyerek veya Android’den iPhone’lara Move to iOS uygulaması aracılığıyla aktarma olanağı sağlıyor.

yeni bir özellik benekli WhatsApp beta sürüm 2.23.1.26’da özellik izleyici WABetaInfo tarafından geliştirilmektedir. Yeni güncelleme sürümü, yeni bir güncelleme ile görüntülendi.Android’e sohbet aktarımı Ayarlar bölümündeki seçenek. Bu, kullanıcıların yeni telefonlarında WhatsApp’ı kurduktan sonra eski telefonlarında buna tıklamaları ve bir QR kodu taramaları yeterli olacağından, sohbetleri taşıma sürecini kolaylaştıracaktır.

Rapor, özelliğin şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu ve kesin kullanıma sunma tarihi hakkında herhangi bir ayrıntı bulunmadığını gösteriyor. Ancak kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar Google Drive’a güvenmek zorunda kalmayacağından yeni bir Android telefona geçiş çok daha hızlı olabilir. Ancak, sohbet geçmişinize yalnızca eski cihazınız kaybolduysa veya çalışmayı durdurduysa, bulut yedekleme kullanan yeni bir telefondan erişebilirsiniz.

whatsapp sohbet geçmişini taşı wabetainfo whatsapp

WhatsApp’ın bulutsuz sohbet aktarma özelliği, bir özellik izleyici tarafından tespit edildi
Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

Bu arada, anlık mesajlaşma platformunun, kullanıcıların PC veya dizüstü bilgisayarlardaki herhangi bir şüpheli durum güncellemesini Masaüstü uygulamasını kullanarak bildirmelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığı da söyleniyor. WhatsApp, Masaüstü uygulamasının gelecekteki bir güncellemesi için yeni özelliği test ediyor. Şu anda şüpheli mesajları veya spam mesajları şirkete bildirme olanağı sağlıyor.

Özellikle, durum güncellemeleri tıpkı mesajlar, sesli aramalar, medya, konum paylaşımı ve aramalar gibi uçtan uca şifreli kalmaya devam edecek. Bildirilen mesajların şifresi çözülür ve WhatsApp’a gönderilirken, normal WhatsApp etkileşimlerinin uçtan uca şifrelenmiş içeriğine WhatsApp veya Meta dahil hiç kimse erişemez.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8