Görünüşe göre Valve, Steam Deck için yerel ağ indirmelerini etkinleştirebilir, bu da oyunları elde taşınır cihaza almayı daha kolay ve daha hızlı hale getirebilir.

Steam DB’nin yaratıcısı Pavel Djundik, Twitter’da yayınlandı Valve’ın yerel ağlar aracılığıyla PC’den Steam Deck’e dosya taşımayla ilgili daha fazla kod eklediğini. Djundik daha önce Steam’in Ekim 2022’de eşler arası indirmeler üzerinde çalıştığı hakkında tweet atmıştı.

Şimdi oynuyor: Steam Destesi – Bilmeniz Gereken Her Şey

Bazı Twitter kullanıcılarının işaret ettiği gibi, Warpinator gibi – kullanıcıların yerel ağlar üzerinden dosya gönderip aktarabildiği – ancak Steam ekosistemi için.

Şimdilik, Steam Deck indirme işlemlerinin hala wi-fi üzerinden yapılması gerekiyor ve bu, özellikle büyük oyunlar için uzun zaman alabilir. Ya da evde birden fazla oyuncu varsa süreç daha da uzun sürüyor.

Steam Destesi hala nispeten yeni, ancak kesinlikle ikinci nesil bir Steam Destesi planlanıyor. Bir röportajda The Verge ile konuşan tasarımcılara göre, bir sonraki yinelemede konsolun pil ömrünü ve ekranını iyileştirmeye odaklanmak istiyorlar. Gelecekteki V2 Steam Destesini ne zaman görmeyi bekleyebileceğimiz bilinmiyor.

Diğer Steam haberlerinde Valve, 2022 Steam Ödüllerinin sonuçlarını yayınladı. Elden Ring, hem Yılın Oyunu hem de Berbat Olduğunuz En İyi Oyun ödülünü aldı. Olağanüstü Hikâye Açısından Zengin Oyun God of War’a, Best Game On The Go ise Death Stranding Director’s Cut’a gitti.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1