Witcher 3 yeni nesil güncellemesi, görsel iyileştirmeler ve ışın izleme desteği gibi yeni özellikler getirdi, ancak performans ve kararlılık olması gereken yerde değil. NVIDIA DLSS ve AMD FSR, kare hızı düşüşlerini ve takılma sorunlarını azaltabilirken, CD Projekt Red’in çoğu sistem yapılandırmasında sorunsuz çalışmasını sağlamak için oyunda yapacak çok işi var.

NVIDIA RTX 4000 serisi GPU’nun şanslı sahipleri, şu adresten indirilebilen resmi olmayan NVIDIA DLSS 3.0 Frame Generation 1.3 güncellemesi ile artık sağlam bir performans artışı elde edebilir. Nexus Modları. Raporlardan yola çıkarak, yeni güncelleme performansı önemli ölçüde artırıyor, bu nedenle gelecekteki yamalarla CDPR tarafından resmi olarak uygulanması muhtemel.

İlk uygun The Witcher 3 yeni nesil güncelleme yaması PC ve konsollarda henüz yayınlanmadı, bu yüzden deneyimi geliştirmek şimdiye kadar mod yapımcılarına kalmış. Önemli performans iyileştirmeleri getiren çalışmalar arasında, görseller üzerinde minimum etkiyle daha iyi performans elde etmek için sık sık güncellenen resmi olmayan ışın izleme optimizasyonları yer alıyor.

The Witcher 3 artık dünya çapında PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve Nintendo Switch’te mevcut. Alessio’nun uygulamalı makalesine göz atarak yeni nesil güncelleme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz The Witcher 3 Next-Gen güncellemesi, tüm teknik geliştirmelere ek olarak bir dizi yaşam kalitesi ve oynanış iyileştirmesi içeren nihayet burada. PC’de oyuncular yepyeni bir Ultra+ grafik ön ayarının keyfini çıkarabilir. Ardından, dört ışın izlemeli efekti etkinleştirebilirler: küresel aydınlatma, ortam perdeleme, gölgeler ve yansımalar, son ikisi konsollarda mevcut değildir.

Her şey açıkken, oyun kesinlikle harika görünüyor. Kabul edildi, başlangıçta harika bir temeli vardı, ancak dokular burada açıkça daha yüksek kalitede (kısmen entegre modlar sayesinde) ve tıpkı yansımaların ve gölgelerin doğruluğu ve keskinliği gibi çizim mesafesi büyük ölçüde iyileştirildi. Gösterinin yıldızı, oyunun aydınlatmasını yeni zirvelere çıkaran ışın izlemeli küresel aydınlatmadır.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17