Son Windows 11 güncellemesindeki Dosya Gezgini’ne benzer şekilde Not Defteri’ne sekmelerin gelmesini bekliyorsanız, şanslısınız demektir.

Göre En Son Windows (yeni sekmede açılır), Microsoft, 2019’da Windows 10 için bunun üzerinde çalışıyordu, ancak rafa kaldırıldı. Bununla birlikte, Dosya Gezgini’ndeki sekmeler zaten birçok kullanıcıya ve onların iş akışına yardımcı olduğundan, benimki de dahil, bu özelliğin Not Defteri’nde de olması mantıklı.

Yıl sonundaki büyük güncellemeden önce, Microsoft’un birkaç ayda bir Windows 11’e daha küçük iyileştirmeler sunmaya yönelik bir sonraki girişimi olan bir sonraki ‘Moment’ güncellemesinde gelebilir.

Yine de, artık Microsoft’un iyi bilinen iki uygulamasındaki sekmelerle, başka ne fayda sağlayabilir?

Sekme alma

Sekmeleri ilk olarak Mozilla’nın Firefox tarayıcısında kullandığımı hatırlıyorum – o zamanlar bunun için büyük bir satış noktasıydı, çünkü Internet Explorer 6 hâlâ tek pencereli bir tarayıcıydı. Bugünlerde, farklı projeler arasında geçiş yapmak için Adobe Photoshop’tan ve farklı klasörler arasında geçiş yapmak için macOS’taki Finder uygulamasından her yerde sekmeler kullanıyorum.

Microsoft’un diğer uygulamalarında sekmelerin anlamlı olduğunu görebiliyorum – Paint iyi bir aday olabilir, örneğin farklı şaheserleriniz arasında geçiş yapabilirsiniz, ancak birden fazla takvime kaydolduysanız Takvim başka bir harika seçim olabilir ve bunu yapmazsınız. Hepsinin tek bir görünümde darmadağın görünmesini istemiyorum.

Bununla birlikte, uygulama her zaman basitlikle ilgili olduğundan, Not Defteri’nin yakında sekmelere sahip olması garip. Uygulamayı açarsınız ve hemen düşüncelerinizi veya romanınızı yazmaya başlayabileceğiniz boş bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Özellikle iPhone’umdaki Notlar benim için bu işlevin yerini almadan önce, bazı düşünceleri not almak benim için her zaman bir uygulama olmuştur.

Yalnızca bir şeyler yazmanız ve biçimlendirme konusunda endişelenmemeniz gerekiyorsa, yine de Office 365’te Microsoft Word’ün harika ve ücretsiz bir alternatifidir. Ve yine de şimdilik, sekmelerin uygulamayı ucuzlatmayacağına, yalnızca üretkenlik için daha kullanışlı hale getireceğine inanıyorum.genel-6