Samsung Galaxy tabletlerde uygulama çekmecesini akıllı aramayla değiştirme

Giriş
bu Edge uygulamaları paneli in One UI, sık kullanılanlarınız için ek alan sunar uygulamalar. Ayrıca, Galaxy tabletlerin çoğu, bilgisayarınızda ihtiyaç duyduğunuz tüm uygulamaları sığdıracak kadar geniş bir ekrana sahiptir. ana ekran. Gerekli tüm uygulamaları görev çubuğunda tutmanın yanı sıra, ev ekran ve isteğe bağlı Kenar uygulamalar panelinde ayrıca kullanmadığınız tüm uygulamaları gizleyebilir veya gruplandırabilirsiniz. bulamayacağınız zamanlar olabilir. uygulamalar çekmecesi akıllı arama düğmesi kadar kullanışlı. Kullanıcılar ayrıca uygulamalar çekmecesini ‘ ile değiştirmek için devre dışı bırakabilir.Ana Ekrandan Arama‘ özellik.

‘Ana Ekrandan Arama’ özelliği
Bu akıllı arama motoru, One UI’da ayarlara, uygulamalara, dosyalara, kişilere ve daha fazlasına bakmak için kullanılabilir. Artık Galaxy tabletlerdeki “Ana Ekrandan Arama” özelliği için “Ana ekranı yukarı kaydır” hareketi mevcut olduğuna göre, uygulamalar çekmecesini devre dışı bırakmak mümkündür. Ek olarak, bu akıllı arama özelliği, yeterince büyük ekranlara ve ana ekranda boş alana sahip tabletlerdeki uygulama çekmecesinden daha yararlı olabilir. Akıllı arama seçeneğiyle değiştirmek için uygulama çekmecesini devre dışı bırakmak önemlidir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Gitmek Ayarlar menüsü senin üzerinde galaksi tableti.
  2. Ekranın sol tarafında, öğesini seçin. Ana ekran.
  3. Ardından, üzerine dokunun. Ana ekran düzeni buton.
  4. Seç Yalnızca ana ekran seçeneğini tıklayın ve Uygulamak buton.

Bu iki modun her biri için ana ekran ayarlarının farklı olduğunu not etmek önemlidir. “Ana ekran ve Uygulama ekranları”nı yeniden etkinleştirmeyi seçerseniz, “Yalnızca ana ekran” seçeneğini ilk etkinleştirdiğinizde tüm kısayollarınızı ve ana ekran ayarlarınızı aynen bıraktığınız gibi keşfedeceksiniz.

Uygulama çekmecesini akıllı aramayla değiştirme
Bir sonraki ve son adım, uygulamalar çekmecesi devre dışı bırakıldıktan sonra “Ana Ekrandan Ara” özelliğini etkinleştirmektir. İşte nasıl yapıldığı:

  1. Gitmek Ayarlar menüsü Galaxy tabletinizde.
  2. Binmek Ana ekran
  3. Aşağı kaydırın ve etkinleştirin Ana Sayfadan Arama Ana Ekran menüsünün hemen sağında bulunan geçiş.
  4. Akıllı arama özelliğine ve klavyenize artık ana ekranda herhangi bir yerden yukarı kaydırarak anında erişilebilir.

Çözüm
Akıllı arama özelliğini etkinleştirdikten sonra Galaxy tabletinizin ana ekranı, sık kullandığınız uygulamaları daha verimli bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9