için olan şeylerden biri Samsung, özellikle gelişmiş ekran teknolojisiyle tanınır. Yıllar boyunca, Koreli teknoloji devi, Samsung olmayan pek çok cihazın panelleri de dahil olmak üzere sektördeki en yüksek kaliteli panellerden bazılarını üretti.

Bu nedenle, pek çok teknoloji meraklısının Samsung akıllı telefonlardan ve özellikle şirketin amiral gemilerinden ekran söz konusu olduğunda en iyisini beklemeye başlaması şaşırtıcı değil. Ancak bu yıl bir hayal kırıklığı yaşayabilirler.

Bu hafta CES 2023’te, Samsung, çarpıcı bir 2000 nit AMOLED ekran sergiledi. Ne yazık ki bu seneye yetişemeyecek bir ekran Samsung Galaxy S23 serisi.

Tanınmış Samsung tipster @IceUniverse teyit etti cıvıldamak en yüksek parlaklıktaki tümseğin şu ana kadar gelmeyeceği Galaxy S23 Ultra (veya küçük kardeşleri, Galaxy S23 ve Galaksi S23 Artı).

Mevcut bilgilere göre, her üç S23 akıllı telefon da 1750 nit ile aynı tepe parlaklık seviyesini paylaşacak. Bu, S23 için bir artış olsa da (geçen yılın Galaxy S22 yalnızca 1300 nitlik bir tepe parlaklık seviyesine sahipti), daha büyük modeller öncekilerle aynı tepe seviyelerine sahip olacak.

Bu, yalnızca Galaxy S23 Ultra ile daha düşük fiyatlı benzerleri arasındaki farkı daraltmakla kalmıyor, aynı zamanda ilk kez Apple, ekran bölümünde Samsung’u geride bırakıyor. Başvuru için, büyük yükseltmelerden biri iPhone 14Pro ve Bu yıl iPhone 14 Pro Max, 2000 nitlik en yüksek parlaklık düzeyiyle üstün bir ekrandı.

Bunun sorunlu olmasının nedeni, Samsung’un premium ve ultra premium pazar segmentlerinde Apple’a şimdiden zemin kaptırıyor olmasıdır. Bu, Koreli teknoloji devinin son dönemdeki ezici mali çeyreğiyle birleştiğinde, uzun vadede şirket için sorun yaratabilir.

Her halükarda, Galaxy S23 serisi hemen köşede. Şubat ayında, Samsung’un en yeni amiral gemisi serisinin, şirketi son aylarda ele geçiren kısır döngüyü kırmak için gerekenlere sahip olup olmadığını öğreneceğiz.

telefon-1