Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflar, sorundan muzdarip olan hem 599 $ Pixel 7 hem de 899 $ Pixel 7 Pro telefonlarını gösteriyor. Sahipler alıntı yapıldığını bildiriyor 200 $ ‘dan herhangi bir yer ile 400 doların üzerinde hasarı düzeltmek için, diğerleri Google’ın yürütmeyi kabul ettiğini söylese de garanti kapsamındaki onarımlar.

Kırılmalara neyin sebep olduğuna dair kesin bir bilgi yok. Ancak yinelenen bir tema, kullanıcıların telefonu sıcak bir yerden soğuk bir yere götürdükten sonra kırık camı keşfettiklerini söylemeleridir. Bir Twitter kullanıcısı diyor ki -2 derece olan 16 santigrat derecelik bir odadan çıktıktan sonra buldular. Reddit’te başka bir sahip telefonu -15 santigrat derecede yürüyüşe çıkardıktan sonra camın “kendiliğinden paramparça” olduğunu gördüklerini söylüyor.

“Geçen hafta soğuk bir anda (0F / -15C’nin altında) köpeği gezdiriyordum ve fotoğraf çekmek için telefonumu çıkardım. Bir sürü parlama / yansıma fark ettim, bu yüzden kamera merceğini silmeye gittim ve cam çoktan paramparça olmuştu. Cebimde cam kırıkları buldum” Redditor u/blazers_n_bowties yazdı. “Google Destek elbette bu konuda herhangi bir şey yapmayı reddediyor. Telefonun ‘fiziksel hasar’ nedeniyle garanti edilemeyeceğini söylüyorlar.”

Geçtiğimiz Ekim ayında onları incelediğimizde, aksi takdirde önceki modellere göre sağlam gelişmeler gibi görünen bir çift el cihazı için talihsiz bir sorun. Meslektaşım Allison, “Pixel 7, amiral gemisi fiyatları ödemeden amiral gemisi bir Android telefon isteyen biri için harika bir anlaşma” diye yazdı. “Ekstra parlaklığı ve telefoto lensiyle 7 Pro, Galaxy S22 Ultra’nın tüm fazlalıkları olmadan Android’in sunduklarından en iyisini isteyen biri için iyi bir seçenek.” Pixel 6’da görülen ağır parmak izi tarayıcısından da bir iz yoktu.

Google hemen yanıt vermedi Sınıryorum isteği, ancak herhangi bir yanıtla bu makaleyi güncelleyeceğiz.

genel-2