Nvidia GeForce RTX 4070 Ti, 799 $ başlangıç ​​fiyatıyla burada. Artık mevcut kartlarla, farklı modelleri ve envanter seviyelerini kontrol etmek için çeşitli bayileri araştırdık. Modellerin çoğu satıldı, ancak bu hemen hemen her yeni üst düzey grafik kartı için bekleniyor. Önümüzdeki haftalarda işlerin nasıl ilerlediğini görmemiz gerekecek.

Performans söz konusu olduğunda, 4070 Ti, VRAM’in yarısı ve bellek bant genişliğinin yarısı ile gelmesine rağmen, temel olarak iki yıl önceki RTX 3090 ile ticaret yapıyor. Bu, ham bant genişliğindeki azalmayı hafifletmeye yardımcı olan önemli ölçüde daha büyük L2 önbelleğe sahip Nvidia’nın Ada Lovelace mimarisi sayesindedir. Nvidia, beklendiği gibi FPS’de büyük bir artış sağlayan önceki nesle kıyasla DLSS 3 performansını göstermeyi seviyor, ancak gelecekteki RTX 4060 ve 4050 masaüstü kartlarına baktığımızda, Frame Generation’ın mükemmel bir çözüm olmadığını biliyoruz.

İşte en popüler (ABD) satıcılarda listelenen tüm kartlar, temel farkları estetik, soğutma ve hızlandırma saatleridir. Neredeyse tüm RTX 4070 Ti kartların performansının, diğer çoğu GPU’da olduğu gibi yaklaşık %5 aralığında olmasını bekliyoruz.

4070 Ti için referans hızlandırma saatinin 2610 MHz olduğunu ve çoğu modelin bu hedefin 90 MHz içinde olacağını unutmayın – en fazla %4’lük bir artış. Bu kuralın birkaç istisnası vardır, ancak beklediğiniz gibi hepsinin fiyatı daha yüksektir: Asus ROG Strix OC (2790 MHz), Asus TUF Gaming OC (2760 MHz), MSI Suprim X (2775 MHz) ve MSI Üstün (2745 MHz).

Amazon RTX 4070 Ti Listelemeleri

Amazon’un arama algoritması her zamanki gibi iyi (bir ton eşleşmeyen ürünü berbat ediyor ve gösteriyor), ancak şu anda stokta olan ürünler bunlar. Bunların birçoğu, fiyatları da artıran üçüncü taraf Amazon Marketplace satıcılarıdır.

Newegg RTX 4070 Ti Listelemelerigenel-21