Universal’ın ölü gözlü katil androidini aylarca izledikten sonra M3gan onun yolunda dans et sosyal medya genelinde kutsal salonlarına gerçek internet şöhreti, filmde zaten fragmanlarla bozulmamış daha fazlasının olamayacağını düşünebilirsiniz. Ama geleceğin kendi adını taşıyan oyuncağı gibi, M3gan bir avuç anlatım hatası alan ve onları nefis bir komedi korku özelliğine dönüştüren şaşırtıcı derecede güçlü bir yumruk atıyor.

arasında bir yerde yakalandı Yang’dan sonra ve en son Çocuk oyuncağı, M3gan — yönetmen Gerard Johnstone’dan (eve bağlı) ve senarist Akela Cooper (Luke Kafesi, kötü huylu) – AI destekli androidler kendi iyilikleri için fazla duyarlı hale geldiğinde ne olduğuna dair başka bir hikaye. Sofistike teknoloji parçalarını kötülük için olgunlaşmış gibi çerçevelemek yerine, M3gan Ebeveynliğin getirebileceği çok gerçek endişelere ve insanların bazen araçlara aşırı güvenerek bu duygularla başa çıkmaya çalıştıklarına odaklanarak şah damarına gidiyor.

Cady (Violet McGraw) adında genç bir kız, hayatındaki tüm yetişkinler tarafından sevilmektedir. Ancak Cady’nin ebeveynleri gibi insanlar da meşgul, dikkati dağılmış ve sürekli olarak milyonlarca farklı yöne çekiliyorlar, bu da Perpetual Pets adlı etkileşimli, Furby benzeri oyuncakların bu kadar popüler olmasının büyük bir parçası. Cady’nin robotik mühendisi Gemma teyzesinin (Allison Williams) tasarımına yardım ettiği Kalıcı Evcil Hayvan oyuncakları ile ebeveynler, çocuklarının sürekli meşgul olduğunu hissedebilir ve birlikte gelen akıllı telefonla konuşan, cıvıldayan, osuran yaratıkları her zaman kapatabileceklerini bilirler. uygulama. Ancak Cady’nin Perpetual Pet’inin karıştığı küçük bir kargaşa, onu yetim bırakan korkunç bir kazaya yol açınca hem kendisinin hem de teyzesinin hayatı alt üst olur.

Resim: Evrensel Resimler

Yeni nesil Perpetual Pets’i patronu David’e (Ronny Chieng) sunmak için bir son tarih belirirken, ne kız kardeşinin yasını tutmak ne de yeğenini yanına almak Gemma’nın beklediği şeylerdi. Ancak durumlarının stresi ve dağınıklığı, çocuklarla arası pek iyi olmayan, düz bir işkolik olan Gemma’yı çok pahalı, etik açıdan çok şüpheli yan projesi M3gan’a (Jenna Davis tarafından seslendirildi ve fiziksel olarak Amie tarafından canlandırıldı) nihayet son rötuşları yapmaya itiyor. donald).

ilk olmasına rağmen M3gan‘ın Perpetual Pets için histerik sahte reklamları size sağlam bir mizah duygusu veriyor, filmin ilk açılışı ve beklenmedik bir şekilde düşünülmüş bir hikaye için sahneyi hazırlaması biraz zaman alıyor. Cady’nin Gemma’dan duyduğu rahatsızlık, teyzesinin işine fazla odaklanmış olmasından çok, her ikisinin de – özellikle de bunu ilk kez yaşayan gençler için – ifade etmesi zor bir tür keder yaşadıkları gerçeğiyle ilgilidir. . Bazı M3gan‘in en etkili sahneleri, neredeyse basit bir dramadan koparılmış gibi hissettiriyor. McGraw, Williams’ın karşısında ıstırap dolu bir çocuk olarak ekrana hükmediyor (filmin çoğunda kendini kontrol edilmiş hissediyor). Ve Cady ve M3gan ilk kez arkadaş olmaya başladığında, film gerçekten gevşemeye ve etkileyici bir şekilde tatmin edici bir şekilde canlanmaya başlar.

Oyuncak bebek M3gan’ın aslında insanları öldürmeye başlamasından çok önce, M3gan, film, sizi devam etmeye ve önermesinin saçmalığına kıkırdamaya başlamaya teşvik ediyor. Tekerleği tam olarak yeniden icat etmediğinin farkındadır. Bunun yerine, klasik öldürücü oyuncağı + şüphelenmeyen genel formülü yassılaştırıyor ve sonucu, o zamandan beri bir filmde rol alacak en rahatsız edici oyuncak bebeklerden biriyle bazı sağlam parçalar yapmak için kullanıyor. Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti: Bölüm 1.

Resim: Evrensel Resimler

Donald’ın performansının insan fizikselliği, M3gan’ı her zaman vites değiştirmeye ve dört ayak üzerinde ava çıkmaya hazır inandırıcı, akıcı ve tehlikeli bir makine gibi hissettiren şeydir. Ama bazıları M3gan‘in en komik sahneleri, kamera içi hileler ve zekice açılarla hareket ediyormuş gibi görünen cansız bir pervanenin karşısında hareket eden insan aktörler gibi görünüyor. The Muppets’in en iyi şakalarından bazılarının gerçekten de sadece bir kameranın önünde kuklaları fırlatan insanlar olmasına benzer şekilde, M3gan’ın çerçeveye girdiği anlar vardır ve onun çömelmiş bir aktör mü yoksa bir M3gan mı olduğunu tam olarak anlayamazsınız. maske sizi şaşırtacak şekilde bir kameranın önüne düşürülmüştür.

Bir aktörün diğerini boğuyormuş gibi yapıp yapmadığını mı izliyorsunuz yoksa göz alıcı bir manken çocuğun elini boğazına götüren bir aktör mü görüyorsunuz, her zaman net değildir, ancak filmin ne kadar bilerek gülünç hale geldiği için neredeyse her zaman bağlam içinde çalışır. Bazen mecazi olarak tutan bant ve yapıştırıcıyı açıkça görebilirsiniz. M3gan birlikte ve filmin iç mantığı çoğu zaman tutarsız geliyor. Fakat M3gankendini kısmen kurtarabilir çünkü hiçbir zaman her şeyi almaya çalışıyormuş gibi hissetmez o Cidden ve tüketicilik ve ekran süresine bağımlı olma hakkında şaşırtıcı sayıda sivri şakayı – çoğu müzikal – çekmeyi başardığı için.

Ocak çıkışları devam ederken, M3ganağırlık sınıfının üzerinde bir yumruktan daha fazlası olan ve neyse ki iki saatlik sınırın çok altında saat sürmenin değerini anlayan bir film – sizden onlarla çılgın gezintilere çıkmanızı isteyen daha fazla filmin hatırlayabileceği bir şey.

M3gan ayrıca Brian Jordan Alvarez, Jen Van Epps, Stephane Garneau-Monten, Arlo Green ve Lori Dungey de rol alıyor. Film, 6 Ocak’ta sinemalarda.genel-2