Lenovo’nun Galaxy Tab S8 UItra ve iPad Pro’ya (2022) yanıtı, devasa bir 3K OLED ekran, çift menteşe sistemi ve kalemle yazma desteği sunan yeni Lenovo Tab Extreme oldu. Tablet, hızlı bir MediaTek Dimensity 9000 ile dünya çapında piyasaya sürüldü. Artık fiyat ve müsaitlik durumunu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Lenovo Tab Extreme gerçek bir amiral gemisidir

Devasa 3K OLED ekrana sahip 5G özellikli Android tablet biraz büyük olabilir, ancak Lenovo yine de iyi bir özellik portföyüne sahip olduğundan emin olmuştur. Ve “Extreme” ek adı kolayca bir dış mekan tableti olarak yanlış anlaşılabilse de, aslında Lenovo’nun bugüne kadarki en büyük ve en güçlü tableti anlamına gelir. Öte yandan, birinci sınıf tabletler alanında yeni standartlar belirleyen ve Apple iPad Pro’nun doğrudan rakibi olan.

Lenovo Tab Extreme, 3.000 x 1.876 piksel (3K) çözünürlüğe sahip 14,5 inç Dolby Vision sertifikalı OLED ekrana sahiptir. Genişlik muhtemelen çoğu dizüstü bilgisayarla karşılaştırılabilir görünse de, yenileme hızı 120 Hertz’de önemli ölçüde daha yüksektir. Şirketin içerdiği Precision Pen 3 de tabletle uyumludur.

Sağlam bir alüminyum muhafaza içinde üretilen Android 13 tablet, dinamik bir ses gösterisi (Dolby Atmos) için sekiz adet güçlü JBL 4 kanallı hoparlör sunar.

Lenovo Tab Ekstrem

Lenovo Tab Extreme, ücretsiz bir ekran kalemi ve kılıfla birlikte gelir. / © Lenovo, kolaj: NextPit

Lenovo Tab Extreme’in işlemcisi nedir?

Performans açısından bir MediaTek Dimensity 9000 de oldukça güçlüdür. 12 GB LPDDR5X RAM ve 256 GB dahili program belleği ile birlikte bu, istenirse bir microSD kart yuvası aracılığıyla 1 TB’a kadar genişletilebilir.

Tablet, kendi açıklamalarına göre 12 saate kadar video oynatma veya 15 saate kadar kesintisiz internette gezinme için yeterli olan 12.300 mAh pil ile donatılmıştır. Lenovo’nun Android tabletinin bir başka avantajı da iki adet USB-C bağlantı noktası içeriyor. Ana bağlantı noktası, 68 watt şarj hızına sahip bir USB 3.2 sürümüdür, ikincisi ise harici bir monitör için ek bağlantı noktası olarak kullanılabilir. Ayrıca Lenovo Windows PC’ler ile kablosuz. Her iki bağlantı da “ters şarj” özelliğine sahiptir.

Lenovo Tab Ekstrem

Lenovo, Tab Extreme için bir klavye aksesuarı satıyor / © Lenovo, Collage: NextPit

Bununla birlikte, Lenovo Tab Extreme’i gerçekten ilginç kılan, manyetik çift menteşeli sistemdir. Apple Magic Keyboard ile karşılaştırıldığında muhtemelen en iyisidir. Kamera teknolojisi açısından, 13 MP ve ek olarak 5 MP ultra geniş açılı arka kameraya sahip bir tablet için oldukça donanımlısınız. Ön tarafta, parmak izi tarayıcıya ek olarak Face Unlock’u destekleyen 12 MP ön kamera var.

Lenovo Tab Extreme fabrika çıkışı Android 13 ile çalışır ve Android 16’ya kadar yazılım yükseltmeleri vaat eder. Aynı zamanda, güvenlik güncellemeleri 4 yıla kadar garantilidir. 2023 yazında 1.299 Euro’ya satışa sunulur sunulmaz, tablet ücretsiz bir ekran kalemi ve bir folyo kılıf-destek ayağı hibriti ile gelecek.genel-27