Lenovo, CES 2023’te bir bilgisayar salvosu başlattı ve yeni 16 inç Legion Pro 7i oyun dizüstü bilgisayarı güçlü yapılandırma seçenekleriyle dikkatimizi çekti. CPU seçenekleri, NVIDIA’nın RTX 4090’ı ile eşleştirilebilen Intel’in Core i9-13900HX CPU’sunu içerir.

Kasa, büyük egzoz delikleri ve donanım ve yazılım soğutma teknolojilerinin bir toplamı olan Lenovo’nun Legion Cold Front 5.0 soğutma sistemine sahiptir. Termal bileşikten soğutuculara ve fanları ve gücü kontrol eden yapay zeka odaklı yazılıma kadar gider.

Lenovo, Lenovo AI Engine+’ı çalıştıran LA AI çipini bile tanıtıyor. Kullanım alışkanlıklarınızdan öğrenir ve daha yüksek FPS ve soğutma verimliliği elde etmek için sistem yapılandırmanızı uyarlar.

32 GB’a kadar 6000 Mhz DDR5 RAM ve 2 TB (2x 1 TB) SSD depolama ile yapılandırmak mümkündür, bu da onu mükemmel bir oyun bilgisayarı ve potansiyel olarak harika bir Yaratıcı iş istasyonu yapar. 16” 2560×1600 ekran sRGB renk gamının %100’ünü 240 Hz’de ve maksimum 500 NIT parlaklıkta üretebildiği için bu özellikle doğrudur.

Ekran, mümkün olan en yüksek kare hızında yırtılmasız bir oyun deneyimi sağlamak için NVIDIA’nın G-Sync ile de uyumludur. VESA Display HDR 400, ister oyunlar ister filmler olsun, uyumlu içeriği daha gerçekçi hale getirecek.

Daha uygun maliyetli bir yapılandırma (CoreTM i7-13700HX ve RTX 4070) seçebilirsiniz, ancak dizüstü bilgisayar olağanüstü performans için tasarlanmıştır ve bir 6,1 lb şasi 63,4 x 262,15 x 21,95-25,9 mm boyutlarındadır. Oyun dizüstü bilgisayarları, anlaşılır bir şekilde, tipik ofis mobil bilgisayarınızdan daha hantaldır, ancak çok daha üstün özelliklere sahiptir. performans/libre oranlar.

Bu tür bilgisayarlar güç tüketir; bu nedenle Lenovo’nun pil kapasiteleri 99Wh veya 80WhBu rakamlar nereden geliyor diye sorarsanız, uçaklarda izin verilenin üst sınırında. Teknik olarak, 160 Wh’ye kadar pil ile binebilirsiniz, ancak 100 Wh’nin üzerindeki herhangi bir pil için ek evrak gerekir.

Yapılandırmanıza bağlı olarak özel güç adaptörü 330 W veya 300 W olabilir. Harika bir seçenek olan USB-PD üzerinden bu gücü sağlayan 140 W’lık bir yapılandırma bile var. USB-PD’nin evrensel bir güç dağıtım sistemi haline gelmek için nasıl sürekli olarak daha yüksek watt aldığını görmeyi seviyoruz.

Pil bittiğinde Lenovo’nun hızlı şarj özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. Yalnızca 30 dakikada %0’dan %80’e pilve bir saat içinde %100. Yani çok hızlı orada şarj oluyor.

Bunun yerine daha küçük pili alır ve yapılandırma seçeneklerine bağlı olarak RAM veya SSD gibi başka bir şeyi yükseltirdim. Dizüstü bilgisayarın sol, sağ ve arka taraflarında pek çok bağlantı noktası vardır ve bu, oyun dizüstü bilgisayarlarıyla uğraşırken asla şikayet edemeyeceğim bir şeydir.

dosyalanmış Bilgisayarlar >Oyun. CES, CES 2023, Oyun Dizüstü Bilgisayarları, Lenovo ve Lenovo Dizüstü Bilgisayarları hakkında daha fazlasını okuyun.genel-1