Aktris Jennifer Aniston (53), eski güzel telefon görüşmeleri için bir mızrak kırmak istiyor. Bugün çoğu insan sohbet yoluyla iletişim kurmayı veya en fazla sesli mesaj göndermeyi tercih ederken, o gerçek diyaloga yemin ediyor – daha doğrusu: 8 dakikalık telefon görüşmeleri. TECHBOOK tüm hikayeyi anlatıyor.

Görünüşe göre Jennifer Aniston Kuyu Bültenini OkuyorNYTimes“. “7 Günlük Mutluluk Yarışması” kapsamında, yeni yılın başından beri her gün abonelerinin gelen kutularına küçük bir görev atıyor. Bunları yapmanın daha mutlu olmanıza yardımcı olması gerekiyor, çünkü hepsi özel bağları güçlendirmeyi amaçlıyor. Görevlerden biri: 8 dakikalık telefon görüşmeleri.

Jennifer Aniston 8 dakikalık telefon görüşmelerine yemin ediyor

Instagram’dan içerik bulacağınız yer burasıdır

Sosyal ağlarla etkileşime geçmek veya bu ağlardan içerik görüntülemek için izninize ihtiyacımız var.

Aniston, Instagram hikayesinde ilgili bir gönderiye bağlantı verdi. İçinde “NY Times”, “8 dakikalık telefon görüşmelerinin gizli gücünü” anlatıyor. Diğer satırda belki de bir süredir görmediğiniz ya da birdenbire düşünmeniz gereken kişiler olmalıdır. Görev, bu kişiye ulaşmanın en iyi zamanı hakkında uzun uzun düşünmek değil, sadece telefonu açmaktır. Görüşme daha sonra mümkün olduğu kadar tam olarak sekiz dakika sürmelidir.

Jennifer Aniston da meydan okumaya dikkat çekiyor.Fotoğraf: Instagram üzerinden TECHBOOK

Ayrıca ilginç: Telefon görüşmeleri yapmaktan korkuyor musunuz? Bunu yapabilirsin

Neden tam olarak sekiz dakika?

Sekiz dakikalık telefon görüşmeleri, konuştuğunuz kişiyle duygusal bir bağ kurmaya yetecek kadar uzun, ancak yine de stresli günlük yaşamda kendinize bir yer bulmak için yönetilebilir bir süre. Gazete böyle açıklıyor.

Aslında, en azından Almanya’da insanlar çok daha uzun süre telefonda. Göre ekstra günde ortalama 46 dakika, kadınlar biraz daha uzun ve erkekler biraz daha az arıyor. Ve sadece özel konuşmalar için.

Psikiyatristler tarafından tavsiye edilir

Bu arada, 7 Günlük Mutluluk Yarışması buna dayanıyor Yetişkin Gelişimi Çalışması Harvard Tıp Okulu’ndan, mutluluk konusunda şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı bilimsel çalışma. Amerikalı psikiyatrist ve Harvard profesörü Dr. Bob Waldinger, çalışmanın bazı bulgularını somut görevlere dönüştürdü ve bunları, NY Times tarafından derlenen ve Jennifer Aniston tarafından yayınlanan 8 Dakikalık Telefon Görüşmeleri de dahil olmak üzere bir kitapta derledi.

Ayrıca ilginç: Basitçe arama yapabileceğiniz 5 güncel cep telefonu

dr’a göre Waldinger, her zaman meşgul toplumumuzdaki birçok insan, sonunda eski arkadaşlarla tekrar buluşmak için belirsiz bir gelecekte yer verecek bir “fazla zamana” sahip olmayı umuyordu. “Ama bu olmayabilir,” dedi doktor. Bu nedenle: hiç vakit kaybetmeden telefona sarılın!genel-25