Intel Core i9-12900K, 2022’nin başlarında bir zamanlar en iyi CPU idi ve o zamandan beri yerini 13. nesil halefi almış olsa da, size yıllarca yetecek bir işlemci gücü olmaya devam ediyor. Çip şu anda Amazon ABD’de şimdiye kadarki en düşük fiyatta olduğundan ve diğer bölgesel vitrinlerde de harika fırsatlar olduğundan, şimdi bir tane de satın alabileceğiniz en iyi zaman.

Stoklar tükenmekle birlikte, Intel Core i9-12900K şu anda 408 ABD dolarıdır, bu küçük bir değişiklik değil ama oldukça büyük bir düşüş. İşlemci ilk olarak bir yıl öncesine göre 599 $’lık bir MSRP ile çıkış yaptı ve mevcut indirimi, yeni taban fiyatından 70 $ daha indirimli.

Artık en iyi oyun CPU’su olma tacını elinde tutmasa da, teknik özellikleri Intel ve AMD’nin en son özellikleriyle hâlâ aynı. Performans ve verimlilik arasında eşit olarak bölünmüş 16 çekirdeğe ve üzerine attığınız hemen hemen her görevi halletmek için 24 iş parçacığına sahiptir. Ve 5,20 GHz’e kadar hızlandırılmış saat ile oyun oynamak çocuk oyuncağı.

Tüm PCIe şeritlerinizi tükettiğiniz için ana kartınızın bir NVMe SSD’yi tanımadığı sorunu yaşadıysanız, bu CPU 20 adede kadar desteklediğinden, yani bir GPU ve fazladan dört tane olduğundan, bu artık bir sorun olmamalıdır. şerit yedek. i9-12900K’yı barındırmak için anakartınızı LGA 1700 soketli bir anakarta yükseltmeniz gerekeceğinden, DDR4 veya DDR5 RAM seçeneğiniz de vardır. Değiştirilemez oldukları için akıllıca seçim yapın.

Her zamanki gibi, bu anlaşma sonsuza kadar sürmeyecek, bu yüzden satın al düğmesini tıklamak için beklemeyin. Yeni çipinizi almak için sabırsızlanıyorsanız, düşünün Amazon Prime’a abone olmak ve ertesi gün teslim almak için 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanma.oyun-2