Wear OS destekli akıllı saatlerin sahipleri, Google’ın Haritalar uygulamasını kullanırken adım adım navigasyon desteğini nihayet eklediğini öğrenmekten mutluluk duyacaktır. Bu özellik birkaç ay önce vaat edilmişti ve artık bazı minimum gereksinimleri karşılamaları koşuluyla herhangi bir markanın Wear OS destekli akıllı saatlerinde kullanılabilir. Adım adım navigasyon daha önce Wear OS destekli akıllı saatlerde mevcut olsa da, bunu bağlı akıllı telefondan bilgi aktararak yapabiliyordu. Yeni güncelleme artık akıllı telefonu geride bırakmayı mümkün kılıyor.

Google’ın sahip olduğu adı geçen Wear OS destekli akıllı saatinizde bağımsız adım adım navigasyonu mümkün kılmak için birkaç koşul vardır. Temel gereksinim, LTE veya hücresel bağlantıyı destekleyen bir akıllı saate duyulan ihtiyaçtır. Bununla birlikte, çalışan bir LTE planına ihtiyaç duyulur. Devir teslim özelliğinin (akıllı telefondan saate) çalışması için saatin bir Android telefonla eşleştirilmesi de gerekir. Google kendi bünyesinde destek belgeleri ayrıca, kullanıcıların Wi-Fi ağlarına bağlandıklarında da adım adım navigasyon başlatabileceklerini belirtir.

Akıllı saat yukarıdaki gereksinimleri kontrol ederse, geri kalanı çoğunlukla otomatik olarak gerçekleşir. Bir kullanıcı, hem bir akıllı telefona bağlıyken hem de bağımsız olarak saatten adım adım navigasyon başlatabilir. Yalnızca saat tabanlı navigasyon kullanmayı tercih edenler, ‘Telefonda Yansıtma’ özelliğini şu adrese giderek kapatabilir: Ayarlar>Yansıtma.

Saatte, kullanıcıların Hedeflerini girmek için Haritalar’ı açmaları ve ardından ses veya klavye araçlarını kullanmaları gerekir. Oradan, bir ulaşım modu seçmeleri ve tahmini tahmini varış zamanlarını almaları gerekiyor. Ardından yolculuğu başlatmak için ‘Başlat’a basın. Saat tabanlı navigasyon, bir kullanıcı Wear OS cihazını iOS ahizeleriyle eşleştirdiğinde de kullanılabilir. Çevrimdışı adım adım navigasyon desteği, Google tarafından Samsung’un üreticinin Galaxy Watch 5 serisini duyurduğu son Unpacked etkinliğinde duyuruldu. Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro modelleri, Google’ın Wear OS işletim sistemi tarafından desteklenmektedir.

Yakın tarihli bir rapora göre Google, çevrimdışı bir Cihazımı Bul hizmeti üzerinde de çalışıyor. Şu anda, Google’ın Cihazımı Bul hizmeti internet tabanlı bir izleme sistemine dayanmaktadır, ancak Samsung ve Apple gibi rakipler, aynı markanın diğer cihazlarıyla bağlantı kurmak ve kaybolan veya çalınan bir eşyanın yeri.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8