ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, kadınların işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için özel sektör ile sivil toplumu birbirine bağlayan ABD-Hindistan Kadınların Ekonomik Güçlenmesi İttifakı’nın çabalarını takdirle karşılayarak, Google Hindistan’ın 1 milyon Hintli kadın girişimciye danışmanlık taahhüdünde bulunduğunu söyledi.

Çarşamba günü burada Küresel Kadınların Ekonomik Güvenliğine ilişkin ABD Stratejisini başlatan Blinken ayrıca Biden yönetiminin, akıl hocalığı ve eğitim fırsatlarının eksikliği de dahil olmak üzere kadınları çok sık geride bırakan bazı zorlukları ele alarak kadın girişimciliğini teşvik edeceğini söyledi.

Blinken, “Kadınların Ekonomik Güçlendirilmesi için ABD-Hindistan İttifakı gibi çabaları hem oluşturmak hem de uygunsa çoğaltmak için çalışıyoruz.” dedi.

“Bu, Hintli kadınlara işlerini büyütmelerine yardımcı olacak teknik beceriler ve ağ oluşturma fırsatları sağlamak için özel sektör ile sivil toplumu birbirine bağlıyor. İttifakın başlangıcında, Google Hindistan bir milyon Hintli kadın girişimciye rehberlik etmeyi taahhüt etti; diğer ortaklarla birlikte çalışıyoruz. Blinken, “bu sayıyı artırın. Bunun dikkate değer bir etkisi olur” dedi.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini ve eşitliğini teşvik etmek, Amerika’nın yaklaşımının olumlu bir parçasıdır çünkü bu, dünyanın en acil sorunlarından bazılarını ele almak için bunu yapmanın gerekli olduğunu kabul eder.

“COVID salgınından kapsayıcı bir iyileşmeye gerçekten öncülük etmek için kadınların tam ekonomik katılımına ihtiyacımız var. Duyduğunuz gibi, çatışmaları çözmede onların liderliğine ihtiyacımız var. İklim kriziyle mücadele etmek için onların fikirlerine ve inovasyonlarına ihtiyacımız var” dedi.

Ortaya koyduğumuz stratejinin özünde basit bir vizyon var: her yerdeki tüm kadınların ve kız çocuklarının ekonomik büyümeye ve küresel refaha katkıda bulunabileceği ve bunlardan yararlanabileceği bir dünya yaratmak. Bu, hepimizin daha iyi durumda olacağı bir dünya. ,” dedi Blinken.

2025 yılına kadar işgücündeki cinsiyet farkının kapatılması, küresel ekonomiye 28 trilyon ABD doları kadar katkı sağlayacaktır. Özellikle COVID’den kurtulmak, iklimin etkisiyle başa çıkmak ve küresel ekonomiyi de engelleyen birçok anlaşmazlığı çözmek için çalıştığımız bir zamanda, bu katkı her zamankinden daha hayati önem taşıyor dedi.

Stratejinin bir parçası olarak ABD, kadınların ekonomik rekabet gücünü artıracak, böylece daha fazla kadın CEO ve yönetim kurulu üyeleri de dahil olmak üzere tüm sektörlerde, tüm sektörlerde tam olarak yer alabilir ve liderlik edebilir.

“Bunun yapılmasına yardımcı olmamızın bir yolu, kadınlara ait küçük işletmeleri desteklemek için Avrupa’daki 18 ülkedeki kadın ticaret odalarına ve iş derneklerine teknik yardım ve eğitim sağlayacak olan WE-Champs gibi programlar aracılığıyla. Bu, pratik bir örnek. stratejinin bu ilk ayağını nasıl hayata geçireceğimiz konusunda” dedi.

ABD, kadınların ekonomiye eşit bir şekilde katılmasına izin veren temel desteği – çocuk bakımı, yaşlı bakımı – güçlendireceğini ileri sürdü.

“Bu sabah tekrar duyduğunuz gibi, COVID-19 dünya çapında milyonlarca kadını ailelerinin bakım sorumluluklarını üstlenmek üzere işgücünden çekilmeye zorladı. , aslında işe dönebilir,” dedi Blinken.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8