Bu haftanın başlarında Bloomberg, Dungeons & Dragons marka sahibi Wizards of the Coast’un dijital oyundan uzaklaşmanın bir parçası olarak en az beş video oyunu projesini iptal ettiğini bildirdi. Ancak garip bir şekilde, raporda özel olarak adı geçen stüdyolardan biri, “rekoru düzeltmek” istediğini belirterek oyununun iptal edilmediğini kamuoyuna duyurdu.

Bu durumu bu kadar sıra dışı yapan ise Bloomberg muhabiri Jason Schreier’in yaptığı haberin arkasında durması, tweet atması. bir kaç sefer Sahil Sihirbazları sözcüsü (adsız bir kaynağa ek olarak) projenin konserve edildiğini doğruladı. Bu nedenle, bu bir tür trajik iletişimsizlik gibi görünebilir, ancak bağlantının tam olarak nerede olduğu belirsizdir.

Şimdi oynuyor: Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur Resmi Fragmanı

Stüdyoya göre Hidden Path’in D&D projesi hakkında “AAA açık dünya, üçüncü şahıs, tek oyunculu RPG” dışında pek bir şey bilmiyoruz. işe alma sayfası. Geliştirici, belki de en çok Defence Grid serisiyle tanınıyor, ancak son yıllarda Witchblood ve Brass Tactics dahil olmak üzere birkaç VR oyunu da yaptı.

Bu karışıklık garip olsa da, Wizards of the Coast’un şu anda karşı karşıya olduğu tek tartışma bu değil. Marka kısa bir süre önce, bağımsız masaüstü oyun endüstrisini destekleyen yasal bir anlaşma olan Açık Oyun Lisansının yeni bir sürümünü yayınlama niyetini duyurdu. Yeni OGL’nin taslak bir versiyonunun satış noktası tarafından elde edildiği iddia ediliyor io9 bu hafta ve raporuna göre, yeni sürümden daha müsamahakar olan orijinal OGL’nin kullanımına “izin verecek”. Bu, Wizards ile önemli gelir kaynakları için OGL’ye güvenen Pathfinder oyunlarının yayıncısı Paizo gibi şirketler arasında uzun bir hukuk savaşı başlatacaktır.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1