FFXIV 6.3 yama notları, Square Enix’in eleştirmenlerce beğenilen MMORPG’si için bir sonraki güncellemenin gelmesinden önce burada. FFXIV 6.3 çıkış tarihi, Live Letter 75 sırasında bir sonraki güncellemede neler bekleneceğine dair birçok ayrıntıyla birlikte açıklandı. Ekip şimdi, birkaç popüler üçüncü taraf eklentiye olan ihtiyacı ortadan kaldırmayı amaçlayan bazı oldukça mükemmel yaşam kalitesi güncellemelerini içeren tam ön yama notlarını sağladı.

‘Gods Revel, Lands Tremble’ başlıklı Final Fantasy XIV yaması 6.3, 10 Ocak’ta çıkıyor. Birkaç önemli istisna olsa da, yama notlarının çoğu bu tarih için geçerli olacak. Beşinci Nihai Görev, The Omega Protocol (Ultimate) – şimdi TOP olarak anılıyor – ilk sürümden iki hafta sonra 6.31 yaması ile birlikte gelecek. Derin Zindan, Hildibrand görevleri, Manderville silah görevleri, alet geliştirme görevleri ve Loporrit kabile görevleri biraz sonra, FFXIV 6.35 yaması ile gelecek.

Yama notlarının çoğu, zaten geleceğini bildiğimiz şeylerin resmi bir teyidi olsa da, bazı yaşam kalitesi iyileştirmeleri burada daha açık bir şekilde ortaya konmuştur ve kesinlikle en popüler üçüncü taraf araçlarından bazılarını hedeflemek için tasarlandıkları hissine kapılırlar. takım uzun zamandır oyuncuların kaçınma isteğini dile getirdi. Live Letter 74 sırasında Yoshida şaka yapıyor, “‘Özellik oyunda olmadığı için üçüncü taraf araçları kullanıyoruz’ söylenmesini istemiyorum, işte başlıyorsunuz!”

Bunların arasında, hasarın fiziksel mi, büyülü mü yoksa benzersiz mi olduğunu gösteren göstergeler var. Buff’lar ve debuff’lar artık parti listesinde kalan süreyi gösterecek (tercih ederseniz bu devre dışı bırakılabilir). Yeni fare hedefleme seçenekleri, sağ tıklamayla oyuncu seçimini, savaştaki NPC’leri ve minyonları devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca, eski tarz sistemi tercih eden oyuncular için büyük bir gelişme olan eski kontrolleri kullanırken otomatik kamera kaydırmayı devre dışı bırakmak için bir geçiş var.

Bir başka büyük yaşam kalitesi değişikliği, yol işareti kaydetme yuvalarının sayısının beşten 30’a çıkarılmasıdır. Bu, belirtme çizgileri ve dönüşlere yardımcı olmak için yerleştirebileceğiniz işaretlerle ilgilidir ve tüm baskın işaretlerinizi kaydetmeyi çok daha kolay hale getirmelidir. Ayrıca, envanterinizdeki tüm öğeleri, hizmetlilerinizin şu anda tuttuğu öğeler üzerine istiflenebilecek şekilde otomatik olarak yatırmanıza izin veren yeni bir düğme var, bu da öğe yönetimini çok daha sorunsuz hale getirecektir.

Ayrıca artık hizmetlileriniz tarafından giyilen eşyaları çıkarmadan büyüleyebilir ve boyayabilirsiniz ve aynısını onlarla konuşurken envanterlerinde bulunan eşyalar için de yapabilirsiniz. Bu arada, çekici giyinenler artık seviye, cinsiyet veya anahtar kelimeye göre filtrelenebilir.

Final Fantasy 7 Remake’in menülerini anımsatan şık bir açık mavi olan yeni bir UI renk teması var. Oyun direktörü Naoki Yoshida, ekibin gelecekte daha fazla renk eklemeyi umduğunu ve bu yeni mavi görünüm uygulandığında bunun daha sorunsuz bir süreç olması gerektiğini söylüyor.

Renkten bahsetmişken, dört çok popüler öğe artık boyanabilir: Chocobo Mask, Chocobo Suit, Racing Chocobo Mask ve Fat Chocobo Head öğeleri artık istediğiniz renge dönüştürülebilir ve çok çeşitli olanaklar sunar. Yoshida daha önce bu öğelerin bu özellik için en çok talep edilenler arasında olduğunu belirtmişti.

Başka bir donanım parçasında cinsiyet kilidi kaldırıldı, yani karakterinizin cinsiyeti ne olursa olsun her iki varyantı da kullanabilirsiniz. Buna Valentione kıyafetleri, Alman tarzı Dirndl ve Bergsteiger kıyafetleri ve Little Ladies’ Day’den şık Songbird ve Royal Seneschal kıyafetleri dahildir. Valentione eşyalarının üzerindeki isimler de artık cinsiyete özel olmadıklarını yansıtacak şekilde değiştirildi.

FFXIV 6.3 yama notları - bir grup maceracı, mehtaplı bir gece gökyüzünün altında buzlu bir kaleyi keşfediyor

Diğer eğlenceli değişiklikler arasında, şimdi yukarı La Noscea’da dalış yapma yeteneği (orada zıpkınla balık avını etkinleştirmek için) – temel A Realm Reborn oyunundan bir alanda ilk kez su altı yüzmenin kullanıma sunulduğunu işaret ediyor. Artık orada herhangi bir noktada yüzebileceksiniz, ancak su altına girmek için ana ilerlemede dalışın kilidini açmanız gerekecek.

Yeni oturma pozları da var, böylece kendinizi çeşitli şekillerde koltuğa bırakabilirsiniz. Buna ek olarak, yeni etiketler ve çerçeveler, grup pozunda aydınlatmayı özelleştirmek için özel RGB kaydırıcıların yanı sıra, çıkartma modunda ev dünyanızın yanında veri merkezi adınızı görüntüleme yeteneğinin yanı sıra, gezinmek için bazı yeni görünümler sunuyor.

Artık çoğu grup etkinliğinin başlangıcında anlık portreler gösterilecek (24 oyunculu İttifak Baskınlarında, yalnızca sekiz grup üyenizi göreceksiniz). Ayrıca oyuncu takdir penceresinde de gösterilecekler, bu da isimlerle uğraşmanız durumunda tam olarak hangi kişiyi ödüllendirdiğinizi görmenizi kolaylaştıracak. Bu nedenle, henüz maceracı kartınız için bir stil özçekimi çekmediyseniz, bunu yaptığınızdan emin olmak isteyeceksiniz! Portreleriniz için bazı yeni oyun stili simgeleri de var, böylece oyunculara Variant ve Criterion Dungeons, Island Sanctuary, başarı avcılığı veya sadece Mahjong oynamaktan hoşlanıp hoşlanmadığınızı söyleyebilirsiniz.

Ne yazık ki, burada sınıf dengesine henüz bir göz atmıyoruz – geleneksel olarak bu, oyuncuların değişiklikleri önceden yapmasını veya değişikliklerin gelmesini beklerken sınıfın mevcut yinelemelerini oynamaktan çekinmelerini önlemek için sürüm için tutulur. Yoshida, ekibin yama günü bir yama notu okuması yapmayı planladığını, bu nedenle değişikliklerin tam bir özetini o zaman almamız gerektiğini söylüyor. Paladin, dönüşündeki değişiklikler, ani hasar iyileştirmeleri ve zamanla hasara daha az güvenme ile en büyük ayarlamalara hazır.

FFXIV 6.3 yama notları - Tek dizinin üzerinde sıfır, tırpanıyla arkasındaki bir devi yarıp geçmiş

tam ön hazırlık yama notları FFXIV web sitesinde mevcuttur.

Yeni yama geldiğinde, FFXIV oyuncu konutunun otomatik yıkımının 6.3 yamasında geri döneceğini unutmayın, bu nedenle kaybetmemek için giriş yaptığınızdan ve ücretsiz şirket mülkünüzü ziyaret ettiğinizden emin olun. Yeni yıl için Eorzea’ya geri dönüyorsanız, Endwalker genişletmesiyle birlikte sunulan en yeni sınıflar için FFXIV Reaper iş rehberimiz ve FFXIV Sage iş rehberimizin yanı sıra FFXIV Manderville silahları rehberimize göz atın.oyun-2