CES 2023’te ZDNET için bir demo sırasında Displace, yeni televizyonunu bir Las Vegas otelinin penceresine monte etti. Haziran Wan/ZDNET

Evet, CES’teyim ve kaç tane televizyon gördüğümü şimdiden unuttum. Beni yanlış anlamayın, tüm bu mükemmel zıtlıklara sahip, renkli 8K demoları izlemek bir zevk, ancak aynı zamanda tekrarlayıcı hale geldiler ve söylemeye cüret ediyorum sıkıcı oldular. Bu yıl ilgimi çeken – ve ilgiyi hak eden – tek TV kablosuz TV başlangıçtan itibaren.

Doğru duydunuz: Güç sağlamak için herhangi bir kabloya ihtiyaç duymayan bir TV. Hiçbiri. yöntem? Displace’in söylediğine göre dört adet çalışırken değiştirilebilir pil, TV’ye bir aylık pil ömrü, girişlerinizi TV’deki ayrı ana üniteyle senkronize etmek için 6E WiFi ve (altı kişilik) şirketin Active Loop Vakum Teknolojisi dediği şey, iki yapışkan TV’yi arkalıksız hemen hemen her yüzeye yapıştıran şeritler.


Displace TV'deki arka mıknatıslar.


Displace TV’nin arka yüzünde bulunan yapışkan şeritler de arka yüzün çizilmesini engelliyor. Haziran Wan/ZDNET

Bir Las Vegas otel odasında yapılan gösteri sırasında Displace, tescilli montaj sisteminin yeteneklerini kumaş kaplı bir duvara ve bir cam pencereye gösterdi. Kurulum basittir. TV’yi yüzeye 10 pound’un altında bastırın ve gerisini yapıştırıcıya bırakın.

Ekran duvara ne kadar süre takılı kalabilir? Tüm zamanlar için

Sürecin başladığını ve bittiğini belirtmek için bir ses çıkarır. Ekran duvara ne kadar süre takılı kalabilir? Displace CEO’su Balaji Krishnan, Active Loop Vakum teknolojisinin TV’yi yerinde tutmak için zaman zaman güçlendiğini söylüyor. Başka bir deyişle: sonsuza kadar.


Displace TV'yi bir pencereye monte etme.


Display CEO’su Balaji Krishnan, şirketinin yeni TV’sinin stand olmadan neredeyse her yüzeye nasıl takıldığını gösteriyor. Haziran Wan/ZDNET

Ve kablosuz yönü yeterince fütüristik değilse, Displace TV’nin diğer önemli özelliği hareket kontrolüdür. Bu TV ile birlikte uzaktan kumanda verilmez. Bunun yerine cihazın üst kısmında, kanallar arasında gezinmek ve hatta içeriği bir Displace TV’den diğerine kopyalayıp yayınlamak için el hareketlerini algılayan bir kamera bulunuyor. Bu teknoloji, Xbox Kinect’i donatan ve Apple tarafından satın alınan bir İsrail şirketi olan PrimeSense tarafından popüler hale getirilen teknolojiye benzer.

Parmaklarla nasıl kopyalanır / yapıştırılır? Parmaklarınızı TV’nize doğrulttuğunuzu, tuz toplar gibi çimdikleme hareketi yaptığınızı ve başka bir ekrana serpiştirdiğinizi hayal edin. Bu büyülü bir deneyim.

Bir odada birkaç kişi olduğunda kamera algılamanın güvenilirliği ne olacak?

Ancak, bir odada birkaç kişi olduğunda kamera algılamanın güvenilirliğini merak ediyorum. Bu muhtemelen Displace TV’nin makine öğreniminin ne kadar iyi olduğuna bağlı olacaktır. Krishnan, Displace’in ayrıca TV’yi akıllı telefonunuzdan kontrol etmek için bir uygulama sunacağını söyledi.

Displace’e göre ürün 2023’ün sonlarında tanesi 2.999 dolardan piyasaya sürülecek. Bu, bırakın birinci nesil bir ürünü, bir 4K TV için bile yüksek bir fiyat. Ama Displace’deki insanlarla konuştuktan sonra, oldukça rahatladım. Bu takımın ne yapmak istediğini bildiğini hissediyorum. Ekip üyeleri, TV donanımına yeni başlayan şirketlerde ve Apple gibi teknoloji şirketlerinde etkileyici bir geçmişe ve aynı zamanda bugün TV deneyimini geliştirmeye yönelik elle tutulur bir coşkuya sahip.

TV’ye kimsenin beklemediği bir düzeyde yaratıcılık ve yenilik getiriyorlar ve ürünleri CES 2023’te şimdiye kadar gördüğümüz en ilgi çekici şeylerden biri. Displace’in nasıl yapılacağı hakkında nasıl düşündüğünü görmek özellikle ilginç. televizyonlar kablosuz ve evinizin farklı bölümlerine hızlı bir şekilde yerleştirilebiliyor.

Displace TV’nin duvara nasıl yapıştığını gösteren kısa bir video izleyebilirsiniz. YouTube Kısaları, gerçek instagramVeya üzerinde TikTok.


Kaynak : “ZDNet.com”

genel-15