CES 2023 etkinliği sırasında Sony, donanımlarında ve teknolojilerinde neler olup bittiğine dair bize bir zirve verdi. Aklımdaki tabii ki PSVR2. Neyse ki, Jim Ryan’dan bununla ilgili bazı bilgiler aldık. Büyük açıklama, piyasaya sürüldüğü gün PSVR2 için 30’dan fazla oyunun mevcut olacağıdır.

Jim Ryan’ın bahsettiği dikkate değer olanlar Horizon: Call of the Mountain, Resident Evil Village ve No Man’s Sky idi.

Jim Ryan, PSVR2’de çalışan Gran Turismo 7’nin bir sunumunu hazırladı ve PlayStation Studios tarafından yapılan diğer tüm oyunlardan daha fazla sattığını iddia etti. PSVR2’nin piyasaya sürülmesinden hemen önce, Jim Ryan’ın Beat Saber’ın da piyasaya sürüleceğini doğrulaması gerçekten iyimser.

PS4’te No Man’s Sky ve Beat Sabre gibi bu oyunlardan bazılarının PS4 VR oyunlarına zaten sahipseniz, gerekli bir yükseltme yolu olup olmadığı tartışılmamıştı. 10 dolarlık yükseltme yolunu ödemeniz, oyunu tekrar satın almanız gerekebilir veya belki şansımız yaver gider ve bu oyunlar için ücretsiz yükseltmeler olur.

Sony, CES2023’te Project Leonardo’yu da duyurdu!

PSVR2 22 Şubat 2023’te vizyona girecek. Pahalı olacak, ancak çıkış gününde biraz uygulamalı olacağız. Bu yüzden tetikte olun.oyun-4