HTC, devam eden Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2023’te en son Genişletilmiş Gerçeklik kulaklığı olan HTC Vive XR Elite’i piyasaya sürdü. Vive XR Elite, AR, VR ve Karma Gerçeklik deneyimleri için dönüştürülebilir hepsi bir arada hafif bir kulaklıktır. bir çift taşınabilir sürükleyici gözlüğe dönüşür. Kulaklık, 110 dereceye kadar görüş alanı ve 90 Hz yenileme hızı ile 3.840×1.920 birleşik çözünürlüğe sahiptir. Dört geniş FOV izleme kamerasına, yüksek çözünürlüklü bir RGB kameraya ve bir derinlik sensörüne sahiptir.

Yeni Vive XR Elite, HTC’nin 2021’de piyasaya sürülen hafif VR gözlüğü Vive Flow’u takip ediyor.

HTC Vive XR Elite fiyatı, kullanılabilirliği

HTC Vive XR Elite, 1.099 ABD Doları (kabaca 90.900 Rs) olarak fiyatlandırılır ve Vive’dan ön sipariş verilebilir. İnternet sitesi. 15 Şubat’a kadar kulaklığın ön siparişini verenler ayrıca beş popüler XR/VR başlığına ücretsiz sahip olacak. HTC, kulaklığın satışa çıkması beklenen Mart 2023’ün başlarında ön sipariş sevkiyatlarına başlayacak.

HTC Vive XR Elite özellikleri

HTC Vive XR Elite kulaklık, göz başına 1.920×1.920 piksel veya 90Hz yenileme hızı ve 110 derecelik görüş alanı ile birlikte 3.840×1.920 piksel çözünürlüğe sahiptir. Kulaklık, 12 GB RAM ile birlikte Qualcomm Snapdragon XR2 SoC tarafından desteklenmektedir.

HTC, kulaklığa dört izleme kamerası ve 16 megapiksel RGB kamera dahil etti. HTC Vive XR Elite ayrıca 128 GB dahili depolama ile birlikte gelir. Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi 6 + 6E 1, Bluetooth 5.2 + BLE, bir USB 3.2 Gen-1 Type-C çevresel bağlantı noktası ve bir USB 3.2 Gen-1 Type-C güç bağlantı noktası bulunur. Ayrıca bir derinlik sensörü, bir yerçekimi sensörü, bir jiroskop ve bir yakınlık sensörü içerir.

HTC Vive XR Elite, çıkarılabilen ve aksesuar olarak sunulan başka bir pil yuvasıyla çalışırken değiştirilebilen 26,6 Wh Pil Yuvası içerir. HTC, pil yuvasının 2 saate kadar sürekli güç sağlayabileceğini iddia ediyor. Ayrıca, 15 saate kadar pil ömrü olan ve USB Type-C bağlantı noktası üzerinden şarj edilebilen iki denetleyici (Sol ve Sağ) ile birlikte gelir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8