Fathom Events tarafından her yıl sinemalara getirilen sinema şaheserlerinin aylık gösterimleri Big Screen Classics, birkaç hafta içinde geri dönüyor. Roma Tatili ve Leonard Maltin – ancak TCM’siz.

AMC Entertainment, Cinemark Holdings ve Cineworld Group yan kuruluşu Regal Cinemas’ın sahibi olduğu TCM ve Fathom Events, 2015’ten geçen yıla kadar dizi üzerinde işbirliği yaptı. Sinema izleyicileri tipik olarak Ben Mankiewicz dahil TCM sunucuları tarafından sunulan özellik öncesi ve sonrası içgörülerle tedavi edildi.

Şimdi, uzmanlığı sağlayacak olan popüler film tarihçisi ve eleştirmeni Maltin.

TCM yaptığı açıklamada, “Kaynaklara öncelik verme çabasıyla Turner Classic Movies, Fathom Events ile ortaklaşa TCM Big Screen Classics serisini bitirmek gibi zor bir karar verdi.” “Klasik filmi kutlamak, TCM’nin kalbidir ve Fathom Events’e ülke çapındaki sinemalarda klasik filmleri sergilemeye devam ederken başarılar diliyoruz.”

Geçen aya kadar, TCM rolüne devam etmeye hazır görünüyordu.

2023 serisi, 22 Ocak ve 25 Ocak’ta William Wyler’ın 70. yıl dönümü gösterimleriyle başlıyor. Roma Tatili (1953), Gregory Peck ve Audrey Hepburn’ün oynadığı.

Bunu takip edecek Kunduz Festivali (1993) Şubat ayında, yeniden düzenlenmiş 4K restorasyonu Kazablanka (1942) Mart ayında, Büyük Lebowski (1998) Nisan ayında, Gres (1978) Mayıs ayında, saç spreyi (1988) Haziran ayında, Ulusal Lampoon’un Tatili (1983) Temmuz ayında, Ejderhaya gir (1973) Ağustos ayında, Yağmur Adam (1988) Eylül ayında, Kuşlar (1963) Ekim ayında, Brian De Palma’nın Yaralı Yüz (1983) Kasım ayında ve Bir Noel Hikayesi (1983) Aralık ayında.

Filmler ülke çapında yaklaşık 750 yerde, genellikle Pazar ve Çarşamba günleri gösteriliyor. Kunduz Festivaliancak resmi olmayan tatilin tarihi olan 2 Şubat Perşembe günü gösterilecek – o gün tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Fathom Events stüdyo ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı Tom Lucas yaptığı açıklamada, “Bu yeni klasikler listesini bu yıl sinemalara getireceğimiz için çok heyecanlıyız” dedi. “Maltin’in geçmişini, şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden bazılarının ve altmış yılı kapsayan çok çeşitli film türlerini yansıtan başlıkların yer aldığı bu listeyle birleştirmek, sinemaseverler için inanılmaz bir deneyim olacak. Seyircilerin bu klasikleri beyazperdede tekrar görmekten hoşlanacağını umuyoruz!”

biletler satışta burada veya katılımcı tiyatro gişelerinde.sinema-2