OLED, oyun monitörü sahnesinde çok önemli, ancak Asus, ekran teknolojisi ile aşılanmış bir PC denetleyicisi hazırlıyor. Gösterişli ped, ön tarafında özel animasyonları destekleyecek küçük bir ekrana sahiptir ve aynı zamanda ayar cephaneliğini kucaklamanın bir yolu olarak hizmet edecektir.

En iyi PC denetleyicileri söz konusu olduğunda, çok yönlülük önemlidir. Tercih ettiğiniz pediniz çalışırken değiştirilebilir düğmeler veya şık mikro anahtarlar ile gelse de, onu parmaklarınıza ve başparmaklarınıza uyacak şekilde uyarlayabilmek çok büyük bir satış noktasıdır. ROG Raikiri Pro, özünde bu öncülü koruyan bir çevre birimidir, ancak bu, küçük ekranından büyük ölçüde fışkırmamızı engellemeyecektir.

CES 2023’te tanıtılan ROG Raikiri Pro, defalarca bahsedilen OLED ekran en önemli özelliği olsa da, geleneksel kontrolör tasarımını bir dizi özellik ile genişletiyor. Doğal olarak, ön taraftaki sihirli küçük pencere, animasyonlarla oynamak için mükemmel bir bahane görevi görecek, ancak sonuçta size özel profiller ve durum göstergeleri gibi şeyler üzerinde daha fazla kontrol sağlayacaktır.

Ekran bir yana, ROG Raikiri Pro kablolu USB-C, 2.4GHz ve Bluetooth bağlantısı vaat ediyor, böylece tam teşekküllü oyun PC’niz ile Valve’ın Steam Deck’i gibi cihazlar arasında kolayca geçiş yapabileceksiniz. Ayrıca, en iyi FPS oyunlarında çekimlerinize ince ayar yapmanıza yardımcı olacak seçilebilir adımlı tetikleyicilere ve pedin 3,5 mm jakını yüksek kaliteli sesi besleyen yerleşik bir ESS DAC’a sahiptir.

YouTube Küçük Resmi

Neyse ki, ROG Raikiri Pro’yu özelleştirmek için yeni bir yazılım indirmeniz gerekmiyor çünkü yeniden eşleme, düzenler ve ekran özelleştirme açısından tüm ağır işleri Armory Crate yapıyor. Halihazırda bir Asus çevre birimleri koleksiyonunuz varsa veya şirketin en iyi oyun dizüstü bilgisayarı yarışmacılarından birine sahipseniz, denetleyici sekmesi tamamen yeni olsa bile uygulamaya zaten aşina olacaksınız.

hala bekliyoruz ROG Raikiri Pro çıkış tarihi, ancak Asus bunun 2023’ün 1. Çeyreğinde bir noktada ortaya çıkması gerektiğini söylüyor. Umarım bu, aslında hemen köşede olduğu anlamına gelir ve birisinin Doom’u o küçük OLED penceresinde çalıştırmasını bekleyemeyiz.oyun-2