Küresel ekonomik yavaşlamanın arka planına karşı, dijital endüstri tarafından işaretlendi İşten çıkarmalarda sert artış 2022 yılı üzerinden. Sektörün Covid sonrası tam anlamıyla toparlandığı, aksine işe alımların arttığı ve şirketlerin borsa değerlerinin yükseldiği bir önceki yılla çelişen bir sonuç. 7.400 milyar dolarlık zararla işaretlenen 2022’nin şiddetli tersine dönüşü, açılan yıl hakkında tüm sektörü sorguluyor.

2022, teknoloji şirketlerinin işten çıkarılması

Çoğu teknoloji şirketi, pandeminin başlarında hızlı bir büyüme yaşadı ve 2020 ile 2021’i oluşturdu. gösterişli yıllar. Ancak bu köpürmeden yaklaşık üç yıl sonra, çeşitli faktörlerin neden olduğu küresel ekonomik yavaşlama bu güzel döneme son verdi ve 2022’ye işten çıkarmalarda artış damgasını vurdu.

aynı kategoride

Yakında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iş sözleşmelerinde artık rekabet etmeme maddeleri olmayacak mı?

Gerçekten de, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski işe alım firması olan Challenger, Gray & Christmas tarafından yayınlanan ve tarafından aktarılan bir araştırmaya göre. CNBC, 97.000’den fazla işten çıkarma geçen yıl kaydedildi. Tüm teknoloji devleri yıl boyunca işten çıkarmalar yaptığı için sürpriz olmadı.

bu durum Meta 11.000 kişinin ayrıldığını açıklayan hatta Amazon’dan kim yeni bir kalkış planından haberdar oldu. Son zamanlarda video platformu Vimeo bu da işgücünün %11’inden fazlasının işten çıkarıldığını gösteriyor.

Kalifiye olmak için sonuçlar?

İşten çıkarmalar her ne kadar artsa da 2021’de kaybedilen 13.000 işe kıyasla %649hakkında ikinci en zayıf Amerika Birleşik Devletleri’nde son yirmi yılda kaydedilen işten çıkarma duyurularının toplam sayısı. Özellikle, rağmen ekonomi bir bütün olarak istihdam yaratmaya devam ediyor şirketin başkan yardımcısı Andrew Challenger’a göre, teknoloji şirketleri geleceğe karşı temkinli davranıyor.

Nitekim ekonomistler tarafından 2023 yılı için potansiyel bir durgunluk duyurusu, işverenler işe alma konusunda temkinli ve işten çıkarmalara daha yatkın. Bu konuda Elon Musk, bunu beklediğini belirtti. küresel ekonomi bir çıkmaza giriyor şiddetli durgunluk » bu yıldan itibaren Yılın başında teknoloji şirketlerini biraz daha endişelendirecek bir şey.genel-16