LG, yılın ikinci yarısında perakende satışa çıkacak olan Signature M3 adlı yeni bir 97 inçlik LG Signature TV’yi tanıttı. Yeni TV’nin şöhret iddiası, 4K/120Hz video beslemesini mükemmel bir şekilde iletecek kadar hızlı olan LG’ye özel “Zero Connect1” kablosuz video girişine sahip olmasıdır.

Tipik olarak bir TV’nin arkasında bulunan tüm olağan TV bağlantıları, televizyonun 30 fit yakınında yer alacak bir Sıfır Bağlantı kutusuna taşınmıştır. Bu nedenle kullanıcılar, odanın tasarımını yükseltmek için TV’yi bir sanat eseri olarak kullanmak için bu OLED şaheserini kusursuz bir şekilde kurabilirler.

Bir Blu-Ray oynatıcının (solda) yanındaki Sıfır Bağlantı kutusu (sağda)

Herhangi bir odada böylesine güzel bir görüntüye sahip olduğunuzda yanlış gitmesi zor. Yine de, en talepkar ve tasarım bilincine sahip müşteriler için LG’nin Zero Connect’i, Güç için yalnızca bir kablo kaldığından nihai etki faktörü olabilir.

Henüz bir fiyatlandırmamız yok, ancak bunun ucuza gelmeyeceğini hayal etmek zor değil. Kabul ediyoruz, LG Signature R katlanabilir TV (~100.000 $) kadar pahalı olmayacağından şüpheleniyoruz, ancak LG’nin daha küçük Zero Connect boyutları (83” ve 77”) var, bu da şüphesiz kablosuz TV’leri daha pahalı hale getirecek. ekonomik.

LG’nin kablosuz protokolü, parazitleri önlemek için 2.4Ghz veya 5/6Ghz gibi tipik WiFi radyo frekanslarını kullanmaz. Ancak şirket, daha fazla ayrıntı vermeden önce teknik özellikleri tamamlamaya devam ediyor.

Ekibimiz, Signature M3’ü bizzat inceledi ve test etti ve görüntünün kalabalık bir alanda bile kusursuz bir şekilde yayınlandığını doğrulayabilir.

Veri çıkışı, en hızlı WiFi’den 3 kat daha yüksek gibi görünüyor, ancak Sıfır Bağlantı kutusu ile ekran arasındaki gecikme şu anda bilinmiyor. Bu, oyunlar gibi etkileşimli uygulamalar için önemli olabilir ve TV, NVIDIA’nın G-Sync ile uyumlu olduğundan, LG’nin bunu zaten düşündüğünü biliyoruz.

Teknik olarak gecikme, bu tür bir noktadan noktaya bağlantı için büyük bir sorun olmamalıdır. LG’nin duyurusunu okurken, ek ayrıntılar var:

“Verilerin kutudan TV’ye sorunsuz aktarımını sağlamak için şirket, optimum aktarım yolunu anında belirleyen bir algoritma geliştirdi. Algoritma aynı zamanda, yakın çevredeki (odanın içinde hareket eden insanlar veya evcil hayvanlar gibi) değişiklikleri algılayabildiği ve buna göre yol değiştirebildiği için iletim hatalarını veya kesintileri en aza indirmeye yardımcı olur. Ek olarak, maksimum sinyal gücü için kutunun anteni, TV’nin konumuyla hizalanacak şekilde kolayca döndürülebilir ve/veya eğilebilir.”

TV’nin kablosuz alıcısı

İdeal olarak, kutu ile TV alıcısı (ekranın alt kenarında bulunur) arasında doğrudan bir görüş hattı olmalıdır. Uygulamada, insanlar/hayvanlar veya nesneler (arabalar, sandalyeler vb.) gibi geçici engeller olabilir. Kutunun radyo denetleyicisi, en iyi sinyal yolunu bulmak için ışın oluşturma ve muhtemelen radyo yansımalarını kullanıyor gibi görünüyor.

Bir çift 250 dolarlık HDMI kablosuz vericiyle böyle bir şeyi hacklemeyi deneyebilir misin? Kavramsal olarak evet, ancak bu düzeyde güvenilirliğe sahip bir 4K/120Hz verici bulmakta zorlanacaksınız. 1080p/120Hz yapılabilir, ancak bu, güvenilir bir şekilde iletmek için 4 kat daha az görsel bilgi demektir.

Sonuç olarak, Signature M3’ün tasarımını ve genel kullanıcı deneyimini seviyoruz. Nihai değerini değerlendirmek için MSRP’sini ve kablosuz özelliğinin maliyete ne kadar katkıda bulunduğunu bilmemiz gerekecek.

dosyalanmış Ev. 4K TV, CES, CES 2023, LG ve Oled hakkında daha fazlasını okuyun.genel-1