En son Against The Storm güncellemesi, çok istenen bir özelliği ekler: özel bir oyun modu. Fantastik şehir kurma oyununda artık oyuncuların bir oturum için özel başlangıç ​​koşulları belirlemesine olanak tanıyan ve oyunun sunduğu hemen hemen her şeyi denemelerine olanak tanıyan, kilidi açılabilir ‘Eğitim Gezileri’ var.

Against The Storm, neredeyse roguelike bir yaklaşım benimseyen bir hayatta kalma şehir kurma oyunudur: her yola çıkışınızda, mücadele etmeniz gereken farklı koşullar ve elinizin altında farklı araçlar olacak. Eğitim Keşif Gezileri, üç ırk (insanlar, kertenkeleler, kunduzlar ve harpilerden), içinde inşa edeceğiniz biyomu, başlangıç ​​kaynaklarını ve bonusları ve daha fazlasını seçerek tüm bunları kasıtlı olarak seçmenize olanak tanır.

Ancak önce modun kilidini açmanız gerekecek. Bunu yapmak için, Smoldering City’de 10. seviyeye ulaşmanız ve Obsidian Archive 10. seviye yükseltmesini satın almanız gerekecek. Geliştirici Eremite Games, “eğlenceyi çok erken bozmaktan” kaçınmak ve temel oyun ve ilerleme döngülerini olduğu gibi tutmak için kipe geçiş yapmaya karar verdiğini söylüyor.

Eğitim modu oturumları herhangi bir ödül vermez, Eremit notaları – bunun yerine, daha çok deneme ve eğlence için var. Ayrıca geliştirici, tamamen özelleştirilebilir bir modu, Against the Storm’un ilerleme mekaniğinin geri kalanıyla dengelemenin hem geliştiriciler hem de oyuncular için kabus gibi olacağını ekliyor.

En son güncelleme ayrıca birkaç hatayı giderir ve binalar arasında hareket ettiğinizde kamera hızını artırmak gibi bazı UI/UX ince ayarları yapar.

2023’te biraz öngörülemezlik arıyorsanız, PC’deki en iyi roguelike oyunlara göz atın.oyun-2