su altında yüzmek

Suyun Yolu tüm zamanların en çok hasılat yapan ilk 10 filmi arasına girmeyi başardı.
resim: disney

İçinde Avatar: Wate’in YolurDünya’dan insanlar Pandora’nın Na’vi’sini şu şekilde avlarlar: daha büyük bir planın parçası gezegenlerini ele geçirmek için. Ama burada, gerçek Dünya’da, Na’vi’ler savaşı resmen kazandı.

Çarşamba gününden itibaren James Cameron’ın devam filmi dünya çapında 1,51 milyar dolar hasılat elde etti1,49 milyar doları geride bırakan Top Gun: Maverick bu yılın başlarında hasılat yaptı. Bunun anlamı Avatar: Suyun Yolu dır-dir şimdi en çok hasılat yapan film 2022’nin küresel Yurtiçinde durum farklı; başına buyruk hala 260 milyon doların üzerinde, dağın zirvesinde rahatça oturuyor. (başına buyruk yurtiçinde 718 milyon dolar, Su Yolu Çarşamba itibariyle 454 milyon dolardı). Bunu perspektife koymak için, bu tam bir İnanılmaz örümcek adam.

Fakat avatarı hiçbir zaman sadece yerli bir bayilik olmadı. Yurtiçinde hala son derece etkileyici bir 785 milyon dolar hasılat yapan orijinal film (tüm zamanların dördüncüsü), hasılat yaptı bunun üç katından fazla uluslararası olarak yaklaşık 3 milyar dolarlık bir küresel kümülatif için. Aşılmasın diye başına buyruk, kökleri büyük ölçüde Americana’da olan bir film, uluslararası olarak gerçekten sürpriz değil. Sürpriz olan şey, bu kadar çabuk yapması. Suyun Yolu toplamda yaklaşık üç haftadır sinemalarda. Hala sinemalarda oynamak ve bu sayıları yükseltmek için haftalar, muhtemelen aylar var. Gerçek bir gişe canavarına bakıyoruz.

Peki, buradan nereye gidebilir? Geçen Top Gun: Maverick küresel gişede onu tüm zamanların 10. sırasına koyuyor. Tüm zamanların dokuz numarası, Yenilmezler, sadece dolar ileride, bu yüzden henüz geçmediyse, bunu sadece birkaç saat içinde yenmesi gerekir. Yani, bakıyoruz Suyun Yolu tüm zamanların en çok hasılat yapan dokuzuncu filmi. Sekizinci sıra, 2019 Aslan Krallistede 1.66 milyar dolarla ikinci sırada ve yedinci sırada, Jura Dünyası, 1.67 milyar dolarla bunun hemen üstünde. O halde bir sonraki büyük kilometre taşı altı numaradır. Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok. Bu 1,91 milyar dolar ve eğer Suyun Yolu 2 milyar dolar o kadar da geride değil. Şimdiye kadar 2 milyar doları aşan yalnızca beş film: Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor, Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, Yenilmezler: Oyun Sonu, Titanik, ve avatarı. Ve bu beş kişiden ikisi James Cameron tarafından yönetiliyor.

Ve evet, birileri hep bundan bahsettiği için bunların hiçbiri enflasyona göre ayarlanmamıştır.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7