Sony CES 2023 basın toplantısı sırasında Sony Interactive Entertainment başkanı Jim Ryan, PlayStation 5 için yeni bir erişilebilirlik kontrol kiti olan Project Leonardo’yu duyurdu.

Project Leonardo, dairesel bir tabana ve oyuncunun özel ihtiyaçlarına göre tamamen özelleştirilebilen değiştirilebilir düğmeler ve oyun çubuklarından oluşan bir kit içerir. Yetkiliye göre “erişilebilirlik uzmanları, topluluk üyeleri ve oyun geliştiricilerin önemli katkılarıyla” geliştirildi. PlayStation Blog gönderisi. Sony, proje hakkında daha fazla konuşan bir video yayınladı ve denetleyicinin bir görüntüsü aşağıda bulunabilir.

PlayStation Blog ayrıca, PS5’in Project Leonardo denetleyicisini kullananların, birden çok düğmeyi aynı alana eşlemek de dahil olmak üzere tüm yazılımlardaki kontrolleri tamamen özelleştirmesine izin vereceğini belirtiyor. Birden çok Leonardo denetleyicisi, DualSense denetleyicilerinde olduğu gibi, tek bir denetleyici olarak kullanılmak üzere eşleştirilebilir.

Sony tasarımcısı So Morimoto, blog gönderisinde “Oyuncular Project Leonardo’yu ihtiyaçlarına göre özelleştirebildikleri için, tek bir ‘doğru’ form faktörü yoktur” diyor. “Tasarımın, oyunculara tek bir form faktörü sunmak yerine onlarla işbirliği yaparak tamamlanacağı için heyecanlıyım.”

Proje Leonardo denetleyicisi.

Blogda fiyat veya çıkış tarihi dahil olmak üzere hiçbir resmi sürüm bilgisinden bahsedilmedi, yalnızca denetleyicinin hala “şu anda geliştirme aşamasında” olduğu belirtildi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1