Beyaz bir arka planda Sennheiser Conversation Clear Plus kablosuz kulaklıkların yakından görünümü.

Resim: Sennheiser

Ortam sesini artırma özelliklerine sahip olsa bile, çoğu kablosuz kulaklık, işitme kaybının erken aşamalarında olanlar için bir işitme cihazı görevini üstlenecek şekilde tasarlanmamıştır, ancak Sennheiser’ın yeni Conversation Clear Plus özelliği, özellikle ses ve ses ile mücadele edenlere yardımcı olabilir. gürültülü ortamlarda, odyoloğa gitmeyi gerektirmeden konuşmalar.

Geçen yılın Ağustos ayında, Gıda ve İlaç İdaresi, hafif ila orta dereceli işitme sorunları yaşayan yetişkinlerin, reçete veya bir odyolog onayına ihtiyaç duymadan, tezgahtan daha uygun fiyatlı işitme cihazı ürünleri satın almalarına izin vereceğini duyurdu. Geçen yıl Ekim ayı sonlarında resmen yürürlüğe giren karar, halihazırda kablosuz kulaklık ürünleri üreten Sony ve Jabra gibi şirketlerin, daha az ciddi işitme sorunlarını çözmek için özel olarak tasarlanmış alternatifler satmasına olanak tanıyor.

Kalabalık bir odada Sennheiser Conversation Clear Plus kablosuz kulaklık takan bir kişi.

Resim: Sennheiser

Sennheiser, yeni Conversation Clear Plus kablosuz kulaklıklarını resmi olarak OTC işitme cihazı çözümü olarak adlandırmıyor. Bunun yerine, sesler gibi belirli sesleri gürültülü ortamlarda bile kullanıcılar için daha belirgin ve net hale getirmeye yardımcı olmak için aktif gürültü engellemenin yanı sıra çalışan “gelişmiş konuşma geliştirme teknolojisine” sahip bir kablosuz kulaklık seti olarak satılıyorlar.

Conversation Clear Plus, üç farklı dinleme senaryosu için önceden yapılandırılmış ayarlarla gelir. “Rahatla” modu, kullanıcıların her şeyi kapatmak istedikleri zamanlar için arka plan gürültüsü iptalinin ne kadar agresif olduğunu ayarlamalarına olanak tanırken, “İletişim” ve “Akış” modları istenmeyen gürültüyü en aza indirecek ve yakındaki seslerin netliğini ve varlığını artıracaktır. veya doğrudan kulaklıklara bağlı olmayan bir TV veya mobil cihazdan gelen sesler.

Sennheiser Conversation Clear Plus kablosuz kulaklıklar, beyaz bir arka planda kapağı açık şekilde şarj kutusunda.

Resim: Sennheiser

Ayrıca, kablosuz Bluetooth bağlantısı, tek bir şarjla dokuz saat pil ömrü ve özellikle ağır bir pil olduğu için özellikle küçük görünmeyen dahili bir şarj kutusuna yerleştirildiğinde ek 27 saat ile geleneksel kablosuz kulaklıklar olarak da çalışırlar. Orada. Şahsen deneme şansımız olmadı, ancak her zaman mükemmel performans sunan Sennheiser’ın diğer kablosuz kulaklık teklifleri kadar iyi ses çıkardıklarını varsayacağız.

​Resmi olarak bir OTC işitme cihazı çözümü olarak konumlandırılmamış olmasına rağmen, Sennheiser Conversation Clear Plus, yarından itibaren ön sipariş için mevcut olduğunda, 850 $’lık yüksek bir fiyat etiketi ile gelecek ve bu, öncekinden bile çok daha pahalı. incelediğimiz en pahalı kablosuz kulaklıklar geçmişte, ancak yine de reçeteli bir işitme cihazından çok daha ucuz.genel-7