CES sırasında her zaman Samsung’un yeni TV ve TV teknolojileri saldırısını yaşadık ve bu sefer de farklı değil. Pek çok duyuru var ama tahmin edeceğiz ki TV tutkunlarının en çok rağbet ettiği ürün yeni Samsung S95C QD-OLED televizyonşimdi boyutlara kadar mevcut 77 inç.

Muhtemel alıcılar, geçen yılki modelin boyutu 65 inç olarak maksimuma çıktığından beri 77 inç diyagonal istedi. Samsung istekleri duydu ve şimdi cüzdanlarınızı hazırlayabilirsiniz. 77 inç, boyut/fiyat oranı açısından tatlı bir nokta ve bugün TV’mi yükseltseydim bunu tercih ederdim.

Kurucu ortağımız Eliane Fiolet, Samsung’un “İlk Bakış” CES medya etkinliğine katıldı ve bu kuantum noktalı (QD) OLED televizyonun görüntü kalitesinin beklendiği gibi mükemmel olduğunu görsel olarak doğruladı.

Kesin ölçümler veya onaylanmış spesifikasyonlar olmadan ölçmek zordur, ancak yeni S95C paneli S95B’den bile daha parlak görünüyor. Bununla birlikte, bir ticaret fuarı, nüanslı farklılıkları deneyimleyebileceğiniz bir yer değildir ve daha fazla bilgi ve bağımsız incelemeler için bekleyeceğiz. Parlaklığı %100’e ayarlamak oldukça nadirdir, bu yüzden bu konudan bahsetmek kolay olsa da, sonuçta bizim için bir etki faktörü değil.

Samsung’un QD OLED’i, iyi görüntü kalitesi itibarını artırıyor ve insanlara, bazı yüksek kontrast koşullarında QD OLED’in (içerik oluşturucunun amaçladığı gibi) wRGB OLED panellerden daha iyi renk doğruluğu sağlayabileceğini hatırlatmak doğru olur. LG’ler.

Bir wRGB piksel deseni, geleneksel RGB alt piksellerine ek olarak beyaz bir alt piksel içerir, bu nedenle adlar verilmiştir. Beyaz pikseller, genellikle OLED olmayan teknolojilere karşı zayıf bir nokta olan OLED panellerin en yüksek parlaklığını artırmaya yardımcı oldu. Bununla birlikte, w-pikseller, parlaklıkları birleştirilmiş RGB parlaklık çıktısını ezmeye başlayıp her şeyi hafifçe silip süpürebildiğinden, renk kalitesini etkilemeden önce yalnızca çok yardımcı olabilir.

TV’nin arkasında, sesi görüntü kadar “büyük” hale getirmeyi amaçlayan 70 Watt’lık Dolby Atmos hoparlör sistemi bulunuyor. Birçok dahili TV ses sistemiyle karşılaştırıldığında, bu müthiş bir ses sistemi gibi görünüyor.

Film izlemek harika bir deneyim olmalı ama oyun oynamak da öyle. Samsung’un paneli 144Hz’i destekler ve AMD’nin FreeSync Premium Pro ile uyumludur. Ve Samsung entegre Oyun Merkezi başta Xbox ve GeForce Now olmak üzere birçok oyun akışı iş ortağını destekler.

Sevmeyecek ne var? Sevmediğim bariz bir şey bulamadım. Fiyat şimdilik bir muamma olmaya devam ediyor, ancak geçmişe bakıldığında, Samsung yerleşik ürün serileri için istikrarlı fiyatlandırma yapma eğiliminde, bu nedenle şimdilik bir fiyat şoku konusunda çok endişeli değiliz.

dosyalanmış Ev. Oled Tv, Samsung ve Samsung Tv hakkında daha fazlasını okuyun.genel-1