Katlanabilirler genellikle mobil teknolojide bir sonraki sınırlardan biri olarak kabul edilir. Bu yenilikçi teknolojinin önünü açan öncü şüphesiz ki SAMSUNG. Koreli teknoloji devi bir süredir katlanabilir akıllı telefonlar sunarken, teknoloji henüz şirketin diğer ürün kategorilerine girmedi… şimdilik. Ancak bu yakında değişebilir. Samsung, aracılığıyla duyurdu resmi bir blog gönderisi Samsung Display Newsroom web sitesinde, bu hafta gerçekleşecek olan CES 2023’te yalnızca davetlilere özel bir sergi düzenleyeceği açıklandı.

Orada, Samsung ‘katlanabilir ve kaydırılabilir özellikleri tek bir ekranda birleştiren’ yeni Flex Hybrid teknolojisini tanıtacak. Şirkete göre bu, nihayetinde gelecekteki katlanabilir dizüstü bilgisayarların ve tabletlerin temeli haline gelebilecek şeyin bir prototipi.

Flex Hybrid, temelde iki yeni teknolojiyi bir araya getiriyor. Ekranın sol kısmı katlanabilir teknolojiyi kullanırken, sağ tarafı kaydırılabilir. Bu, prototipin 4:3 en boy oranlı 10,5 inç ekrandan 16:10 en boy oranlı 12,4 inç ekrana genişlemesine olanak tanır.

Özünde bu, kullanıcıların iki çalışma modundan yararlanmalarına benzer bir şekilde izin verecektir. Galaxy Z Fold 4 şu anda çalışıyor. Tek fark, geçişin küçükten büyüğe değil, büyükten büyüğe doğru olmasıdır.

Katlanabilir tablet/dizüstü bilgisayar hibritlerinin birkaç yıldır ortalıkta dolaştığını belirtmek gerekir. Lenovo, Ocak 2020’de ThinkPad X1 Fold’u piyasaya sürdü. Söylentilerin çoğuna göre, Samsung bir Yeni nesil Galaxy Tab S9 serisinin yanı sıra Galaxy Tab Fold.

Katlanabilir teknolojinin gerçekten neler yapabileceğini görmek ilginç olacak. 2023’te, giderek daha fazla üretici potansiyelinden yararlanmaya çalışıyor. Son olarak, katlanabilir yarışlar artık tek atlı bir yarış değil.telefon-1