AMD’nin CES 2023 açılış konuşmasına sadece birkaç saat kaldı ve şirket, yeni nesil Ryzen 7000 ve RDNA 3 mobilite serisini ve daha fazlasını tanıtacak.

AMD CES 2023 Açılış Konuşmasını Buradan İzleyin! Ryzen 7000 & RDNA 3 Dizüstü Bilgisayarlar, Zen 4 X3D Fragmanı ve Bir Çok Heyecan Verici Duyuru

AMD, şirketin hem bulutta hem de yüksek performanslı exascale (HPE) bilgi işlemde ağırlıklı olarak sürdürülebilirliğe ve daha yüksek verimlilik seviyelerine odaklandığını birkaç kez tartıştı. Günümüzün önde gelen birçok teknoloji şirketinde olduğu gibi AMD de geleceğe oyun, yapay zeka ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) alanlarında bakıyor. Şirket, AMD’nin “teknolojinin değişim için nasıl bir katalizör olduğunun altını çizdiğini” düşündüğü 1300’den fazla şirketle birlikte bulunacak.

Son birkaç yılda bilgi işlem, günlük hayatımızın önemli ve yaygın bir parçası haline geldi ve her birimizin uzaktan çalışma ve öğrenme şeklimize uyum sağlamasına yardımcı olurken, aynı zamanda bağlantıda kalmamızı ve eğlenmemizi sağladı. CES 2023’te yeni nesil yüksek performanslı ve uyarlanabilir bilgi işlem yeniliklerini ve mümkün olanın sınırlarını zorlayacak ve en önemli zorluklarımızı çözmede önemli bir rol oynayacak ürünleri vurgulamak için bir açılış konuşması yapma fırsatı bulduğum için heyecanlıyım.

— Dr. Lisa Su, AMD CEO’su

Su’ya, 4 Ocak 2023 Çarşamba günü saat 18:30’da (PST) Las Vegas, Nevada’daki Venedik Palazzo Balo Salonu’nda yapılması planlanan AMD CES 2023 açılış konuşmasında John Deer Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su John May katılacak.

AMD, yaratıcı yeniliğin teknolojinin sınırlarını nasıl sonsuza dek zorladığını gösteriyor. Dr. Su’nun gücü insanları bir araya getiriyor ve gösteride hangi gelişmeleri paylaşacaklarını görmek için sabırsızlanıyorum.

— Gary Shapiro, Başkan ve CEO, Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA)

Beklediklerimize gelince, AMD’nin Ryzen 7000 Non-X, Ryzen 7000 X3D, RDNA 3 Mobilite ve masaüstü GPU’ları gibi yepyeni ürünlerle RDNA 3 ve Zen 4 serilerini daha da genişletmesi bekleniyor. Şirket ayrıca Phoenix Point APU’lar ve Dragon Range CPU’lar gibi mevcut ve yeni yongaların bir karışımını içerecek yepyeni Ryzen 7000 mobil CPU ailesini de tanıtacak. AMD’nin ayrıca birkaç sürpriz yaptığı biliniyor ve Zen 4 mimarisine dayalı yeni nesil Threadripper 7000 serisine ve Navi 32 ve Navi 33 GPU’lara dayalı ana akım RDNA 3 masaüstü parçalarına bir göz atabiliriz.

AMD’nin CES 2023 açılış konuşması için sizi en çok hangi duyuru veya ürün heyecanlandırıyor?

geri sayım

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17