RailTel, 6.100'den fazla istasyonu kapsayan Wi-Fi projesinden para kazanmak için teknoloji firmasıyla anlaştı

Ray Telaltında bir PSU Demiryolları Bakanlığı, ülke genelinde 6.100’den fazla tren istasyonunda Wi-Fi projesinden para kazanmak amacıyla bir teknoloji firmasıyla anlaştı. Demiryolu PSU, 3i liderliğindeki bir konsorsiyumla beş yıllık bir sözleşme imzaladı. bilgi teknolojisi ltdRailTel yaptığı açıklamada, Mumbai merkezli küresel bir bilgi teknolojisi şirketi olduğunu söyledi.

Konsorsiyumun diğer üyeleri ise Adli İstihbarat Gözetimi ve Güvenlik Teknolojileri Private Limited (FISST) ve Sarı A.Ş.

Sözleşme kapsamında gelir, hedeflenen reklamlar ve demiryolu yolcuları için multimedya bilgi-eğlence hizmetlerinin genişletilmesi yoluyla dünyanın en büyük entegre halka açık Wi-Fi ağlarından birinde Wi-Fi trafiğinden para kazanılarak elde edilecek.

Ayrıca Oku

Halka açık Wi-Fi riskleri
Windows PC Wi-Fi'ye bağlanmıyor, deneyebileceğiniz birkaç şey var

Bildiride, bunun, Hindistan’ın ortak çabalarla halka açık Wi-Fi ağının tutsak müşterilerinden para kazanmaya yönelik ilk çok yıllı ticari anlaşması olduğu belirtildi.

Sözleşmeye göre, 3i Infotech liderliğindeki konsorsiyum, RailTel’e yılda Rs 14 crore veya kazanılan gelirin %40’ını (hangisi daha yüksekse) ödeyecek.

Gelir, büyük ölçüde reklamcılık tarafından yönetilecek ve içerik/hizmetlere dayalı gelirle desteklenecek ve projeden elde edilen konsolide gelir potansiyelinin, 3i’ye göre beş yıllık dönemde 250 Rs crore’un üzerinde olması bekleniyor. bilgi teknolojisitahmini.

RailTel’in halka açık Wi-Fi ağı şu anda Hindistan’daki 6.108 tren istasyonunda mevcuttur ve günde 1,1 milyondan fazla tekil kullanıcı kaydetmektedir. Açıklamada, bu işbirlikçi anlaşmayla Wi-Fi istasyonunun, kullanıcılara dijital deneyimi geliştirmeye hazır olduğu belirtildi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9