Google, yaklaşmakta olan cihazlarının prototip birimlerini gözetimsiz bırakma konusunda kesinlikle bir tutkuya sahip. Referans olarak, geçen yıl bir Pixel Watch birimi, resmi lansmanından yarım yıldan fazla bir süre önce bir barda kayboldu ve bulundu. Bu sefer, Pixel 7a da benzer bir akıbete uğradı.

Birkaç gün önce, bir Google’ın yaklaşmakta olan orta sınıf akıllı telefonundan ne bekleyebileceğimiz konusunda bize iyi bir fikir veren Pixel 7a’nın videosu çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve spoiler uyarısı – teknik olarak giriş seviyesi bir cihaz olmasına rağmen, telefon çok etkileyici.

Ancak, olsa bile Google artık haydut prototip birimini kilitlemeyi başardı, yakın tarihli bir tweet’e bakılırsa, sızıntı yapanlar için hala çok yararlı. @chunvn8888.

Yanlış yerleştirilmiş Pixel 7a artık hızlı başlatma menüsünü geçemezken, ikincisi yeni ve ilginç bir bilgi parçasını ortaya koyuyor. Görünüşe göre Pixel 7a, 128 GB dahili depolama ve 8 GB RAM’e sahip olacak. İlki o kadar da ilginç değil – 128 GB, oldukça standart bir giriş seviyesi dahili depolama yapılandırmasıdır. Bununla birlikte, 8 GB RAM, Pixel 7a’nın ne kadar güçlü olacağının bir başka örneğidir. Görünüşe göre Google bu yıl orta seviye oyununu gerçekten hızlandırıyor.

Amiral gemisi sınıfı SoC (örn. Tensor G2), 90 Hz ekran yenileme hızı ve 8 GB RAM ile Pixel 7a, pekala gerçek bir amiral gemisi katili olabilir. Özellikle Google, başlangıç ​​fiyatını selefiyle aynı tutarsa, Piksel 6a.

Birçok teknoloji devinin premium ve ultra premium akıllı telefon pazar segmentleri üzerinde giderek daha fazla savaş açmaya karar vermesiyle, Google’ın gözden kaçan bir fırsatı sessizce yakalaması olasıdır.

Bununla birlikte, Pixel 7a’yı *resmi olarak* kendimiz alabilmemiz için altı ay geçmesi iyi olabilir. Büyük olasılıkla, Google’ın orta seviye aracı 2023 Yazında piyasaya çıkacak. Şüphesiz bir şey var – Pixel 7a ufuktaki en ilginç cihazlardan biri olacak şekilde şekilleniyor.

telefon-1