Bugün CES 2023, Panasonic Otomotiv duyurdu nanoe X Taşınabilir Hava Temizleyici. bu bardaklık ölçüsücihaz hedefliyor araç içindeki havayı hem havadaki hem de yüzeylerdeki mikroplardan ve alerjenlerden arındırmak. Panasonic’in patentli nanoe X teknolojisi virüs, bakteri ve küf gibi zararlı mikroorganizmaları engellemenin yanı sıra kokuları uzak tutarak aracınızın güzel kokmasını sağlar.

Japonya merkezli şirket, teknolojiyi saç kurutma makineleri, klimalar ve iç mekan hava kalitesi çözümleri gibi geniş bir ürün yelpazesinde zaten kullanıyor. “Bu ürün, çevrelerini daha temiz ve kabin havasını solumak için daha sağlıklı hale getirerek sürücü ve yolcu deneyimini geliştirebilen basit bir çözümdür.Panasonic Otomotiv Sistemlerinin CTO’su Andrew Poliak, dedi.

Panasonic’e göre ‘Nanoe’, havada bulunan suya yüksek voltaj uygulanarak oluşturulan ve çeşitli maddeler üzerinde kolayca hareket eden hidroksil radikalleri (yüksek oranda reaktif bileşenler) içeren nano boyutlu elektrostatik atomize su parçacıklarıdır. Hidroksil radikallerinin zararlı maddeleri engellediği ve koku yoğunluğunu azalttığı kanıtlanmıştır.

USB ile çalışan cihaz, araba kabinlerini yaklaşık iki saat içinde neredeyse sessiz bir şekilde (36 desibel) temizler. nanoe X, çoğu aracın bardak tutucularına manuel olarak yerleştirilebilen bir satış sonrası üründür.

nanoe X hava temizleyici, aydınlatma, elektronik, malzeme ve ekipman için ABD güvenlik standartları için iki sertifika yetkilisi olan California Hava Kaynakları Kurulu (CARB), Underwriters Laboratories (UL) ve Elektrik Test Laboratuvarı (ETL) tarafından onaylanmıştır.

dosyalanmış Genel..genel-1