Bu hikaye gelişiyor, öğrendikçe daha fazla bilgi ekleyeceğiz…

En yeni teknolojiye sahip ilk telefon Yıl için Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti çıktı ve piyasada bir el cihazından başkası değil Oneplus 11 serisi. Telefon zaten çeşitli sızıntılarda önizlendi ve şimdi Çin’de, yerel Yeni Yıl kutlamalarından hemen önce duyuruluyor ve birkaç hafta sonra dünyanın geri kalanı için görünecek.

OnePlus 11 tasarımı ve ekranı

Biz konuşurken telefonun duyurusu devam ediyor ve bu, özelliklerini ve dış görünüşünü detaylandıran çok sayıda sızıntıyı doğruluyor. Tasarım değişiklikleri arasında en önemlisi, yükseltilmiş daire içine yerleştirilmiş lensler ve sensörler ile kamera adasına yuvarlak ve biraz dengesiz olan yeni yaklaşımdır.

OnePlus, bu tasarımın “kara delikten ilham aldığını” söylüyor ve kesinlikle öyle görünüyor. Telefon, her zamanki gibi farklı kaplamalarla yeşil ve siyah renklerde gelirdi.

OnePlus 11, 1440 x 3216 piksel QHD+ çözünürlüğe ve çok yüksek tepe parlaklık seviyelerine sahip en yeni LTPO 3.0 çeşidine sahip 6,7 inçlik kavisli bir OLED ekranın yanı sıra 1 Hz-120 Hz granüler dinamik yenileme hızı ve bireysel per- birim ekran kalibrasyonu fabrikadan çıkar çıkmaz.

OnePlus, “2.75D” esnek panelinin 11’i Dolby Vision’ı destekleyen ilk telefonu yapması için doğrudan Samsung ile çalıştı, “inanılmaz parlaklık, kontrast, detay ve renk getiriyor.”

OnePlus 11 özellikleri ve kamera

Arkadaki yuvarlak adacıklı yeni tasarım oldukça zarif görünüyor, ancak her zamanki gibi sizi etkileyecek olan şey kamera özelliklerinden çok ahizenin geri kalanı olabilir. İlk olarak, telefon, Galaxy S23 serisinin çalıştıracağından daha düşük bir hızda olmasına rağmen, en son Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip.

Ayrıca telefonlar, Samsung’un en yeni ve en hızlı LPDDR5X RAM bellek yongalarının yanı sıra, 256 GB depolama ile 12 GB RAM’de UFS 4.0 depolama ve 256 GB depolama sürümleriyle 16 GB RAM’in yanı sıra en üst modele sahip olacak. 512 GB depolama ile 16 GB RAM ile. Telefon, en azından Çin sürümünde kutuya dahil edilecek ultra hızlı 100W şarj cihazıyla artık zorunlu olan büyük 5.000 mAh pili taşıyor.

Yuvarlak kamera adasında görülen Hasselblad markasının nedeni, çok katlı kamera şirketinin görüntü işleme ve filtre parçalarını, 50MP Sony IMX890 sensörlü ana kamerayı kullanan hesaplama algoritmalarına ödünç vermesidir. 48 MP ultra geniş açılı kamera ve 32 MP 2x telefoto kamera, bundan birkaç gün sonra telefona kirli eldivenlerimizi aldığımızda adımlarını atmak için sabırsızlanacağımız iyi bir fotoğraf setini tamamlıyor.

Android’in en büyük haptik motoru

OnePlus, 11 serisinin dokunsal geri bildirim için benzersiz bir özellik taşıdığını vurgulamak istiyor. Teknik özellikler sayfasına göre telefon, 600 mm³’den daha büyük hacim sunan titreşim motoruna sahip tek Android telefondur ve bu da onu bir Android telefondaki en büyük altı eksenli motor yapar. Hareketleri aynı anda iki yönde taklit edebilir, bu da oyun oynarken kullanışlı olacaktır. “İlk tam fazlı manyetik devre teknolojisi, oyunda saldırırken araba kullanmak gibi aynı anda iki titreşimi gerçekleştirebilir.,” diyor OnePlus.

Tam 120 fps oyun performansı

OnePlus 11 taşır “dünyanın ilk süper kare süper resim motoru, oyun kare hızı ve resim kalitesinde çığır açıyorBu, oyunların temel kodunu ayarlamak ve optimize etmek için Unity oyun motorunun yaratıcılarının yanı sıra geleneksel ortağıyla ortaklaşa yapıldı. Onlara benzersiz bir “oyuna özgü hesaplamaları düşük güç tüketimi ile tamamlamak için profesyonel kalitede işleme çipiBunlar, OnePlus 11’i oyun oynarken tam 120 kareye ulaşan ilk şirket yapıyor ve alıcıları “100’den fazla ana akım oyunda” deneyimin keyfini çıkarabilecek.

OnePlus 11 fiyatı, çıkış tarihi ve yazılımı

OnePlus, kendi sahasında, Android 13’ün üzerine en son ColorOS 13 kaplaması ve oyun sırasında gecikme, donma veya zayıf bağlantılar olmadan en az 48 ay vaat eden bir Alman kuruluştan arayüz akışkanlığı sertifikasına sahip 11 serisini piyasaya sürecek. şirketin optimizasyonları.

Çin’de telefon, yerel gişe rekorları kıran devam filminin çıkışını kutlayan özel bir Wandering Earth 2 sürümünde ön sipariş verilebilir. En iyi 16GB/512GB modeli için 700 $’lık fiyatlandırma, muhtemelen önümüzdeki ay OnePlus 11 Amerika’ya geldiğinde değişebilirken, geleneksel olarak yeni OnePlus telefonlarını taşıyan T-Mobile’da 900 $’ın altında bir fiyat etiketi bekleyebiliriz. web sitesinde, artı dört gözle bekleyeceğiniz çeşitli ön sipariş anlaşmaları ve bonusları.

Ne de olsa, Oppo ve OnePlus’ın birleşmesinden sonra belirlenen ikili marka yaklaşımı, önümüzdeki üç yıl içinde şirkete milyonlarca kaynağın aktığını görecek ve OnePlus telefonları gerçekten zorlayıcı bir değer yaratmak için maliyetine satılabilir. tüketicinin gözünde para için izlenim.telefon-1