Cook Inlet'in fotoğrafı

Alaska’daki devasa bir federal açık deniz sondaj kiralama satışı, fosil yakıt şirketleri arasında çılgınca popüler olmadığını bir kez daha kanıtladı.

en azından rağmen bir dava ve şiddetli muhalefet Çevreci gruplardan, Alaska’daki Cook Inlet’in federal devlete ait yaklaşık bir milyon dönümlük arazisi, 2022’nin sonunda petrol ve gaz sondajı için müzayedeye çıkarıldı. daha önce iptal edildiJoe Manchin tarafından canlandırıldı.

Batı Virjinya Senatörü ve kömür baronu Lease Sale 258’i bir pazarlık kozu haline getirdi ve iklim odaklılığa oy vermeyi reddetti. Enflasyon Düşürme Yasası Fosil yakıt müzayedesi yasa tasarısı tarafından zorunlu kılınmadıkça. Ve yolunu tuttu. IRA geçti ama birden fazla hüküm dahil Rüzgar ve güneş enerjisinin gelecekteki genişlemesini, Lease Sale 258’in yeniden açılması da dahil olmak üzere, petrol ve gaz sondajının devamına bağlamak. kuruluşlar dava açtı İçişleri Bakanlığı ve Okyanus Enerjisi Yönetimi Bürosu, ancak satış yine de devam etti.

Yine de Manchin’in ortak çabaları bile Cook Inlet’teki toprak ve sularla ilgili temel bir gerçeği değiştiremez: kimse gerçekten orada sondaj yapmak istemez. İlk kira satışı federaller tarafından iptal edildi, endişeden değil nesli tükenmekte olan beyaz balinalar orada ikamet eden ne de canlı ve duyarlı nehir ağzı ekosistemi, ancak bir İçişleri Bakanlığı sözcüsünün Mayıs ayında Earther’e söylediği gibi “endüstri ilgisinin olmaması” nedeniyle.

Joe Manchin'in fotoğrafı

Satışın iptal edilmesi onu daha çekici kılmıyordu. Sadece bir şirket, Hilcorp Alaska LLC, müzayedede teklif verdi. BT 63.983 $ teklif etti tek bir blok için 193 toplam kapmak için yukarı. BOEM’den birinin bu resmi taslağı hazırlaması gerekiyordu, üç sayfalık belge yalnız Hilcorp teklifini not etmek için. Bunu bir sonraki en son federal açık deniz müzayedesiyle karşılaştırın: A 2021 kiralık satış Meksika Körfezi’nde toplam 308 arazi için teklif veren 33 şirketin ilgisini çekti.

Manchin, şeffaf bir siyasi duruş sergileyerek, fosil yakıt şirketlerinin bile umursamadığı bir fosil yakıt müzayedesi üzerine koca bir federal yasa paketini rehin aldı. Earthjustice’in avukatı ve davacılardan biri olan Erik Grafe, “Lease Sale 258 bir fiyaskoydu,” dedi. ifade. “Bu, iklim için iyi bir haber ve sonuç, Interior’ın kamu arazilerimizi fosil yakıt için kiralamayı durdurması için omurgasını güçlendirmeli” diye ekledi.

Cook Inlet kiralama haritası

Şimdi BOEM, Hilcorp’un teklifinin adil piyasa değeri oluşturup oluşturmadığını belirlemek için 90 günlük bir değerlendirme süreci yürütecek. Ardından, tek arsa muhtemelen şirketin Cook Inlet varlıklarına eklenecektir. Oradan, toprağa ne olacağı belli değil.

Hilcorp zaten en büyüğü Cook Inlet havzasında faaliyet gösteren fosil yakıt şirketi ve körfezin kendisinde federal kiralamalar satın alan tek şirket. Şirket, daha önceki bir 2017 Okyanus Enerjisi Yönetimi Bürosu satışında satın aldığı, önceden var olan 14 federal giriş kiralamasına sahiptir. Yine de, beş yılı aşkın bir süredir, şirket bu 14 arsa için herhangi bir arama planı sunmadı. rapor Alaska Beacon’dan. Onları kiraladı ama geliştirmeye başlamadı. Earther, Cook Inlet’teki federal kira kontratlarıyla ilgili sorularla Hilcorp’a ulaştı, ancak hemen bir yanıt alamadı.

2017’den önce bile Cook Inlet kiralamaları popüler değildi. Alaska Beacon ayrıca Cook Inlet’teki bir 2004 federal kiralama satışının hiç teklif almadığını ve 1997’deki bir müzayedenin yalnızca iki kişiyi çektiğini bildirdi.

Cook Inlet’teki federal arazinin jeolojisi, enerji ekonomisti fosil yakıt çıkarma için ideal değil Roger Marks Alaska Public Media’ya söyledi. “Cook Inlet’te 1950’lere kadar uzanan tüm üretim, eyalet arazisinde yapıldı” dedi. “Eyalet arazisindeki jeoloji iyidir. Federal arazinin hemen altında, iyi değil.

Artı, bölgenin iklimi muhtemelen yardımcı olmuyor. “Hava, karanlık, buz ve açık deniz sondajının doğasında var olan sayısız zararı daha da riskli hale getiren diğer koşullar nedeniyle çalışmak için zorlu bir ortam” diye yazdı. Kristen Monsell, Biyolojik Çeşitlilik Merkezi’nde kıdemli bir avukat ve davacılardan biri olan Mayıs 2022’de Gizmodo’ya gönderilen bir e-postada. Monsell’e göre bu ek risk aşırı kirliliğe yol açtı. Hilcorp’un faaliyet gösterdiği eyalette ve diğer arazilerde, şirket “Inlet’te platformlardan ve boru hatlarından çok sayıda petrol sızıntısı ve gaz sızıntısı yaşadı; ve buz nedeniyle aktif olarak dökülmelerini veya sızmalarını engellemeye çalışmakla ilgili sorunlar” diye ekledi.

Hilcorp, fosil yakıt devleri arasında daha az bilinen bir isim olsa da, şirket zarar payından çok daha fazlasını yapıyor. Öte Cook Inlet’te hasarHilcorp tek büyük göre, ABD’de metan kirletici 2021 New York Times analiz. Ancak şirket, federal hükümetimizin sadık kiracısı olmaya devam ediyor.

Hilcorp’un Lease Sale 258 ile ilgilenen tek şirket olması, küçük bir iklim müjdesi ve Cook Inlet’in çoğunun sondaj yapılmamış olması kutlamaya değer. Ancak 2023’te, Cook Inlet’ten çok sondaj için daha arzu edilen alanlarda, daha fazla federal holding fosil yakıt şirketlerine açık artırmaya çıkarılacak. İki zor durumdaki Meksika Körfezi satışı (259 ve 261) yine Manchin’in IRA müdahalesi sayesinde bu yıl devam edecek. Devam eden iklim değişikliğinin en kötü sonuçlarından kaçınmak istiyorsanız, devam eden fosil yakıt kiralamaları bitirmek gerek. Çevre felaketine doğru hızla ilerliyoruz ve ileriye giden yol yok daha fazla petrol ve gaz gelişimi içeren istikrarlı ve sürdürülebilir bir Dünya’ya.genel-7