Görünüşe göre Apple, güncellenmiş dizüstü bilgisayar modellerine güç vermesi planlanan M3 yongasını piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

makul görünen bir sızıntıya göre @appleacationM3, 2023’ün ikinci yarısında güncellenmiş bir MacBook Air’e gelebilir.

Apple’ın yaklaşmakta olan M3 çipi, lansmanı veya ilgili cihazları hakkında pek bir şey bilinmiyor. Ancak bu sızıntı, Apple’ın bileşeni ince form faktörlerine sahip yeni ürünler tasarlamaya odaklanmak için kullanmasını bekliyor.

Marka, aynı temel kasayı geri dönüştürmek istiyor olabilir, ancak MacBook Air’i 2023 için 15,5 inçlik bir ekran modelinin yanı sıra daha küçük sürümlerle genişletebilir. Wccftech.

2023’te piyasaya sürülecek M3 cihazlarının, en sonunda yakında çıkacak olan iPhone 15’te görülecek olan A17 Bionic çipine benzeyen, TSMC tarafından geliştirilen 3nm sürecine dayanması bekleniyor. TSMC başkanı Mark Liu, yeni 3nm sürecinin olabileceğini söyledi. Yayına göre, güç verimliliğinde %35’e varan bir iyileşme sağlıyor ve bir cihazın A17 Bionic çipinden alacağına benzer miktarda pil ömrünü M3 çipine ekleyebiliyor.

2023 zaman çerçevesinin ikinci yarısı, Apple’a yeni dizüstü bilgisayarlar için yeni yongaları tanıtması için uzun bir süre verir. Marka, özellikle yıl boyunca bir dizi bilgisayar ürünü piyasaya sürüyor ve sızıntı yapan kişi, M2 Pro ve M2 Max yongaları ve bunlara karşılık gelen cihazların, muhtemelen MacBook Pro’ların olmasını bekliyor. M2, özellikle Haziran 2022’de MacBook Air’in bir bileşeni olarak piyasaya sürüldü, ancak o zamandan beri diğer Apple bilgisayarlarına dağıtıldı.

Bu, 2023’ün dördüncü çeyreğinde ve özellikle Ekim ayında gerçekleşebilecek daha belirgin bir M3 lansmanı anlamına gelebilir. iPhone 15 ve A17 Bionic’in lansmanı onaylanmazken, Apple’ın akıllı telefonlarını Eylül zaman çizelgesinde piyasaya süreceği biliniyor, bu da lansmanların genel istiflenmesinde mantıklı olacaktır. Örneğin iPhone 14, 7 Eylül 2022’de duyurulmuştu.

Tweet’in onay veya resmi bir yayın penceresi olmadığı ve bu tweet’in diğer daha iyi bilinen kaynaklar kadar güvenilir bir üne sahip olmadığı belirtilmelidir. Bununla birlikte, konuyla ilgili önceki raporlarla aynı çizgidedir.

Bloomberg muhabiri Mark Gurman, Haziran 2022’de M3 yongası hakkında konuşmaya başladı ve bileşenin diğer Apple ürünlerine ek olarak gelecekteki iMac’lerle eşleştirilebileceğini detaylandırdı. Ayrıca 2023’te 15.2 inçlik bir MacBook Air lansmanı görmeyi beklediğini de belirtti.


genel-19