Archthrones adlı devasa bir Dark Souls 3 modu, 15 dakikalık ağır bir oynanış içeren yeni bir video çıkışına sahip. FromSoftware’in 2016 RPG oyunu için elden geçirme modu, Bloodborne, Sekiro ve Elden Ring dahil olmak üzere From’un kataloğundaki diğer oyunlardan özgürce yararlanıyor. Etkisi dikkat çekici: hayranlar tarafından yaratılan bir mod olsa da, tüm dünyaya resmi bir genişleme gibi görünüyor.

Archthrones, Dark Souls 3’ün Firelink Shrine’ının yeniden işlenmiş hali olan Nexus of Embers’ın merkezinde yer alıyor. Burada, yukarıdan dans eden güneş ışığı ile çok daha yosunlu ve büyümüş. Baş tahtlar merkezi kuyunun etrafında düzenlenir ve her biri dünyanın başka bir bölgesine açılan bir portal sağlar.

Videoda bu bölgelerden birkaçını görüyoruz. Başlangıçtaki Rainswept Outpost, tematik olarak Dark Souls 3’teki High Wall of Lothric’e benzerken, Ruins of Blue, dikenler ve fenerlerle kaplı yüksek bir kulenin hakim olduğu sular altında kalmış, yağmurlu bir gotik kilise kompleksidir. Savaşın Parçaladığı Köy, yeri kaplayan kırmızı çiçekler ve etrafa dağılmış tüm cesetlerle Sekiro’yu daha çok anımsatan görsellere sahip.

Videoda ayrıca birkaç patron karşılaşması da yer alıyor: ikinci aşamasında cephaneliğine bazı yüksek etkili büyü saldırıları ekleyen Rezil Şövalye, tanıdık görünümlü Demon Vanguard ve savaş sırasında birkaç kez bayılıyor gibi görünen Angelic Wall Guardian var.

Archthrones’un ne zaman çıkacağına dair henüz bir bilgi yok, ancak arkasındaki mod ekibi bunun olacağını söyledi. Tamamen bedava hazır olduğunda Bu arada üstesinden gelinecek daha fazla mücadele için en iyi Soulslike oyunlarına göz atın.

oyun-2